Relacja z trzeciego dnia Kongresu

Za nami trzeci dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. To wydarzenie to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy, świata.

W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone są rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy. Na XIV Europejskim Kongresie Gospodarczym pojawili się prelegenci reprezentujący Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Dr hab. Bogusław Półtorak, prof. UEW, tak skomentował trzeci dzień Kongresu: „Dyskutowaliśmy dzisiaj o tym, jak skutecznie zachęcać naukowców do współpracy z przedsiębiorcami, oraz jak budować system otoczenia biznesu oraz nauki tak, aby motywować z jednej strony naukowców do podejmowania rzeczywiście ważnych badań, na przykład wdrożeniowych, ale też realizowania badań podstawowych tak, aby biznes i otoczenie mogły z tego jak najlepiej skorzystać”.

Prof. dr hab. Ewa Stańczyk-Hugiet podsumowała zaś wydarzenie słowami: „Science is a business. To powinno być nasze motto przy uniwersytecie biznesu. Idziemy w tę stronę”.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z trzeciego dnia wydarzenia: https://youtu.be/SW57n8p5dZY