University Management Accounting Day (UMAD)

AICPA & CIMA zapraszają studentów zainteresowanych rozwojem kariery w finansach i biznesie na kolejną edycję University Management Accounting Day.

Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 14:00 w sali 202 CKU. Event jest skierowany do studentów i studentek studiów I i II stopnia na kierunkach związanych z finansami i rachunkowością.

Uczestników spotkania obowiązują godziny rektorskie (na czas trwania zajęć). Na spotkanie obowiązują zapisy: formularz zgłoszeniowy dostępny pod tym adresem.

UMAD 2022 rozpocznie się od wystąpienia ekspertki CIMA Anny Trojanowskiej-Junell (ACMA, CGMA), która opowie o zmieniającej się roli finansów, współczesnych trendach i wyzwaniach w biznesie.

W kolejnej części spotkania uczestnicy będą mogli wziąć udział w CIMA Business Game: grze biznesowej opartej na studium przypadku. Studenci utworzą kilkuosobowe zespoły, z którymi będą pracować nad case study i rozwiązywać wybrane problemy.

O ekspertce

anna-trojanowska-junell

Anna Trojanowska-Junell ACMA, CGMA – liderka z dziedziny finansów z szerokim międzynarodowym doświadczeniem. Obecnie pracuje w firmie Kyndryl, gdzie odpowiada za optymalizację usług IT i poprawę rentowności dla Digital Workplace Services w Wlk. Brytanii i Irlandii.

Ukończyła studia z finansów i bankowości na Akademii Leona Koźmińskiego ze specjalizacją finanse i rachunkowość przedsiębiorstw. Część studiów odbywała w Jönköping International Business School w Szwecji. Od 2015 r. jest aktywną członkinią CIMA biorącą udział w różnorodnych inicjatywach. Ponadto jest przewodniczącą CEE Area Commitee oraz członkiem Europe Regional Engagement Group.

Od wielu lat związana z branżą IT, zatrudniona pracując dla m.in. w IBM i Kyndryl (w Polsce i zagranicą). Pracowała na wielu różnych stanowiskach: zarówno typowo finansowych, jak i ściśle powiązanych z biznesem. Prowadziła projekty dla różnych linii biznesowych i krajów. Była odpowiedzialna za utworzenie IBM Delivery Centre Poland we Wrocławiu i Katowicach wspierającego ponad 150 globalnych klientów. Ma duże doświadczenie nie tylko w kontrolingu i finansach, ale także w zarządzaniu ludźmi, usprawnianiu procesów i optymalizacji usług IT. Przy prowadzeniu projektów korzysta z metodologii agile i lean.

Jej pasją jest wspieranie i rozwój ludzi. Od wielu lat spełnia się jako mentor i coach. Działa w inicjatywach na rzecz rozwoju młodych talentów oraz równouprawnienia.

Program wydarzenia

14:00-14:30 – Finanse jako architekci wartości w świecie VUCA (Anna Trojanowska-Junell, ACMA, CGMA)

14:45-16:30 – CIMA Business Game

16:30-17:00 – Wyróżnij się z międzynarodową kwalifikacją CGMA! (Paweł Rozen, Lead Manager, University Partnerships Europe, AICPA & CIMA)

University Management Accounting Day to również okazja, aby dowiedzieć się więcej o Programie CIMA na Uczelni. Studenci kierunku Rachunkowość i Controlling, którzy zaliczą w ramach Programu wszystkie wymagane przedmioty, otrzymują zwolnienia z niektórych egzaminów CIMA. Po zdaniu zewnętrznego egzaminu końcowego mogą zaś zdobyć dyplom CIMA.

Specjaliści z dyplomem CIMA pracują w samym sercu biznesu. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami, nieustannie aktualizując swój program nauczania. Dzięki temu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem w dziedzinie finansów.

Wszyscy studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu moga również skorzystać z cyfrowej ścieżki do tytułu CGMA, tj. platformy e-learningowo-egzaminacyjnej CGMA Finance Leadership Program.

Nie czekaj z decyzją! Rekrutacja do Programu CIMA na Uczelni właśnie trwa.

Dowiedz się więcej: www.cimauczelnie.pl.

Osoba do kontaktu: dr Maria Nieplowicz, Katedra Rachunku Kosztów, Zarządzania Podatkami i Controllingu.