2._baner_aktualnosci

Kto: Karolina Daszyńska-Żygadło
Kiedy: 07.10.2022
Godziny: 9:30 – 14:30
Działanie: Warsztaty: Biznesowe wyzwania zrównoważonego rozwoju. Inspiracje dla dydaktyków.
Organizatorzy: Green Team

Szczegóły:
W ramach Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju proponujemy spotkanie przedstawicieli biznesu, jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych z kadrą dydaktyczną naszej Uczelni.
Naszym celem jest zaproponowanie case’ów biznesowych z obszaru ESG (E – Środowisko z ang. environmental, S – Społeczna odpowiedzialność z ang. social responsibility i G – Ład korporacyjny z ang. corporate governance) do wykorzystania w ramach zajęć realizowanych z każdego zakresu m.in. zarządzania, finansów, ekonomii, rachunkowości, bankowości, ubezpieczeń, technologii żywienia, logistyki i wielu innych.
Udział w warsztatach potwierdzili przedstawiciele:
Ashoka, BNP Paribas, Carlsberg, CCC, Departament Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miasta Wrocławia, MPWiK Wrocław, ZOO Wrocław.

Dlaczego warto wziąć udział?
1. Poznasz i wybierzesz interesujące case study z możliwością sprofilowania ich pod konkretne zagadnienia, które wykorzystasz na swoich przedmiotach.
2. Nawiążesz współpracę i zaprosisz przedstawicieli biznesu do udziału w zajęciach.
3. Rozbudujesz sieć kontaktów sprzyjających działaniom dydaktycznym i eksperckim.

: parter budynku InQUBE
Obowiązują zapisy: LINK
Ramowy program: LINK

panel_dyskusyjny_gt(9)

Kto: dr hab. Bożena Ryszawska, prof. UEW – prelegentka, inicjatorka wydarzenia
Kiedy: 22 - 24.09.2022
Działanie: Przedsiębiorczy Wrocław
Organizatorzy: Młodzieżowa Rada Miasta przy Prezydencie Jacku Sutryku oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Szczegóły:
Młodzieżowa Rada Miasta Wrocławia wraz z ekspertami Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu realizuje wydarzenie Przedsiębiorczy Wrocław.  Jest to największe lokalne wydarzenie skierowane do młodzieży pasjonującej się ekonomią, przedsiębiorczością oraz synergią ekologii i biznesu. Jego ideą jest umożliwienie wrocławskim licealistom_kom:
•    poszerzenia wiedzy z zakresu klimatu, ekonomii i przedsiębiorczości,
•    rozwoju umiejętności tworzenia startupów oraz kreatywnych rozwiązań,
•    nabycie umiejętności skutecznej prezentacji pomysłów,
•    poznanie wybitnych ekspertów oraz zaangażowanych młodych ludzi.

W gronie prelegentów znajdą się naukowcy zajmujący się ekonomią oraz ekologią. Są to m.in prof. Barbara Widera, prof. Bożena Ryszawska, prof. Ewelina Salwuk-Marko.

Ze strony Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w realizację wydarzenia włączyli się przedstawiciele_ki:
•    Programu Liderzy Sukcesu – Liderzy Zmian (Katarzyna Wołowiec, Krystian Olek)
•    Centrum Zrównoważonego Rozwoju Green Team (Bożena Ryszawska, Iza Beno)
•    inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości (Bartłomiej Postek, Zbigniew Grodziński)
•  DT HUB - Centrum Projektowania Innowacyjnych Rozwiązań (Marta Kindrat, Dawid Kościewicz, Iwona Wochnik, Anna Wojciechowicz).

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/przedsiebiorczywroclaw2022

przedsiebiorczy_wroclaw

Kto: Dr Karolina Daszyńska-Żygadło
Kiedy: 22.04.2022
Działanie: Panel dyskusyjny on-line
Organizatorzy: Centrum Kompetencyjne Green Team Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Szczegóły:
Tegoroczny Dzień Ziemi jest dla nas inspiracją, aby zastanowić się jaka wiedza i kompetencje powinny być przekazywane przyszłym pokoleniom. Do udziału w debacie w roli ekspertów zaprosiliśmy przedstawicieli świata nauki i biznesu oraz aktywistów. Ich wiedza pozwoli nam na spojrzenie na edukację formalną oraz nieformalną z różnych poziomów: szkół podstawowych i średnich, uczelni wyższych oraz kształcenia ustawicznego.
Podczas panelu poruszymy m.in. następujące zagadnienia:
  • jaką wiedzę na temat klimatu przekazuje szkoła?
  • jakie kompetencje w zakresie klimatu powinni mieć maturzyści?
  • czego oczekuje biznes od absolwentów szkół wyższych?
Do udziału zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych i średnich, nauczycieli akademickich, studentów, liderów kształcenia nieformalnego oraz wszystkich, którym leży na sercu edukacja dla dobra klimatu.
Spotkanie jest otwarte i bezpłatne, aby wziąć udział konieczna jest rejestracja.
Szczegółowe informacje:
Termin: 22.04.2022
Godziny: 14:00-15:30
Forma: on-line  (MS Teams)
Rejestracja: LINK

panel_dyskusyjny_gt_grafika

Kto: Prof. Bożena Ryszawska
Kiedy: 19 marca 2022
Działanie: Wystąpienie na Szkolnej Konferencji Klimatycznej
Organizatorzy: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny we Wrocławiu i Młodzieżowa Rada Miasta Wrocławia

Szczegóły:
Nasza liderka, prof. Bożena Ryszawska gościła na Szkolnej Konferencji Klimatycznej organizowanej w Instytucie Nauk Społecznych Uniwersytet Wrocławski 17-19 marca 2022. Wystąpienie prof. Ryszawskiej dotyczyło zielonej transformacji gospodarczej i energetycznej wynikającej ze zmian klimatu.
Celem tych corocznych spotkań jest edukacja o klimacie i antropogenicznej zmianie klimatu, skierowana w szczególności do osób uczących się w szkołach średnich. Uczniowie szkół średnich Wrocławia to nasi przyszli studenci, którzy wydają się świadomi wyzwań klimatycznych dla gospodarki, przedsiębiorstw, ale też dla miast i ich własnego życia. Pierwsza Szkolna Konferencja Klimatyczna odbyła się w 2020 roku w Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Sami organizatorzy to młodzi ludzie, którym nie są obojętne losy ziemi i postępujące zmiany klimatyczne.
Link do nagrania z wystąpienia: https://www.facebook.com/szkolnakonferencjaklimatyczna

szkolna_konferencja