Zarządzenie Dziekana WNE nr 1/2017

Dziekana Wydziału Nauk Ekonomicznych

Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

wprowadzające:

1.    Nabór wniosków pracowników i jednostek naukowych Wydziału na działania naukowe finansowane lub współfinansowane ze środków pozostających do dyspozycji Dziekana z dotacji statutowej dokonywany jest na kolejny rok budżetowy, jak i w systemie ciągłym – w miarę dostępnych środków, nie częściej jednak niż raz na kwartał.

2.    Do działań naukowych zalicza się przede wszystkim działania związane z:

a)    publikacją naukową, w tym w szczególności z publikacją monografii habilitacyjnej, monografii profesorskiej oraz artykułu w czasopiśmie z listy JCR,

b)    przygotowaniem krajowej lub międzynarodowej konferencji naukowej o szczególnym znaczeniu dla Wydziału (wymagany jest wkład własny organizatora),

c)    realizacją krajowych lub międzynarodowych projektów obejmujących badania naukowe lub prace rozwojowe (wymagany jest wkład własny wnioskodawcy),

d)    wdrożeniem wyników badań naukowych lub prac rozwojowych zrealizowanych w jednostce naukowej (wymagane jest wykazanie przychodów jednostki z tym związanych).

3.    Dla potrzeb przygotowania listy rankingowej wniosków przyjmuje się następujące kryteria, mające zastosowanie do ich oceny:

a)    wpływ spodziewanych efektów działania naukowego na parametryzację Wydziału 0-20 pkt.,

b)    wielkość pozyskanego współfinansowania zewnętrznego 0-20 pkt.,

c)    współpraca z otoczeniem, w tym poziom umiędzynarodowienia 0-20 pkt.,

d)    wspieranie awansu naukowego 0-20 pkt.,

e)    pozytywna ocena zewnętrznych jednostek finansujących, ale bez udzielonego finasowania (np. NCN) 0-20 pkt.

4.    Wnioski w formie papierowej i elektronicznej z dołączoną dokumentacją: projektem budżetu

z określonymi kosztami kwalifikowalnymi, harmonogramem działania oraz spodziewanymi efektami, należy składać w Biurze Obsługi Wydziału.

5.    Oceny wniosków dokonywane są przez Kolegium Dziekańskie wg kryteriów wymienionych w pkt. 3. Ocenie podlegają tylko wnioski spełniające kryteria kwalifikowalności kosztów przyjęte dla działalności statutowej.

6.    Przygotowanie listy rankingowej w oparciu o dokonane oceny Kolegium Dziekańskiego powierza się Prodziekanowi ds. Nauki i Rozwoju.

7.    Decyzję o kwocie finansowania, przydzieloną: proporcjonalnie dla działań naukowych

z największą liczbą punktów oraz w miarę dostępności środków, każdorazowo podejmuje Dziekan po uwzględnieniu oceny Kolegium Dziekańskiego.

8.    Tryb rozliczeń wydatków objętych finansowaniem lub współfinansowaniem ze środków pozostających do dyspozycji Dziekana z dotacji statutowej powinien uwzględniać zasady rozliczeń kosztów dla działalności statutowej przyjęte na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

9.    Wnioskodawca działania naukowego finansowanego lub współfinansowanego ze środków pozostających w dyspozycji Dziekana w terminie do 15 marca danego roku budżetowego, pod rygorem wykluczenia z kolejnych postępowań konkursowych, składa w formie papierowej

i elektronicznej do Biura Obsługi Wydziału raport o sposobie i efektach wykorzystania środków finansowych, przygotowany zgodnie z zasadami rozliczeń kosztów dla działalności statutowej przyjętymi na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

10.    Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych

/-/