Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej ALIQUANTA

Koło zajmuje problematyką zagospodarowania przestrzennego i zrównoważonego rozwoju w wymiarze lokalnym, regionalnym oraz międzynarodowym. Członkowie koła każdego roku organizują Ogólnopolską Konferencję Naukową poświęconą różnorodnym aspektom zagospodarowania przestrzennego oraz tworzą jeden z mini-eventów podczas Ekonomaliów - Escape Room. W roku 2017 Koło przeprowadziło warsztaty o tematyce gospodarki przestrzennej podczas spotkania ze studentami z Uniwersytetu Usti nad Labą oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ponadto uczestniczyło w XX Dolnośląskim Festiwalu Nauki z projektem "Przepis na miasto - zrób to sam!".

Opiekun Koła:
dr hab. Alicja Zakrzewska-Półtorak, prof. UE