Koło Naukowe Handlu Zagranicznego CARGO

Koło Naukowe Handlu Zagranicznego "CARGO"

Koło działa od 1996 roku. Zrzesza studentów, którzy chcą aktywnie wykorzystać okres studiów i zamienić zdobywaną wiedzę teoretyczną w praktykę. Polem zainteresowania Koła są przede wszystkim kwestie związane z szeroko pojętymi stosunkami międzynarodowymi oraz biznesem międzynarodowym. Motto koła brzmi: Przełamujemy bariery, przekraczamy granice, zdobywamy świat! W toku dotychczasowej pracy członkowie Koła współtworzyli szereg wydarzeń o zasięgu regionalnym, cieszących się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Organizowali seminaria oraz konferencje poświęcone m.in. tematyce handlu bronią, znaczeniu Azji we współczesnym świecie czy różnicom kulturowym. Koło organizuje spotkania z praktykami biznesu, nawiązuje kontakty z firmami i organizacjami działającymi w sferze stosunków międzynarodowych.

Opiekun Koła:
dr Aleksandra Kuźmińska-Haberla