Koło Naukowe Innowacyjności i Przedsiębiorczości INNOACTIVE

Koło Naukowe Innowacyjności i Przedsiębiorczości INNOACTIVE

Koło Naukowe Innowacyjności i Przedsiębiorczości INNOACTIVE to inicjatywa powstała w efekcie coraz większego zainteresowania studentów tematyką przedsiębiorczości i innowacyjnego biznesu. W ramach podejmowanych inicjatyw w INNOACTIVE chcemy tworzyć platformę wiedzy dla innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej. INNOACTIVE to pomost w kierunku promocji przedsiębiorczości zarówno wśród studentów, jak i całego środowiska akademickiego, to przełamywanie barier mentalnych w kwestii innowacyjnego biznesu. INNOACTIVE jest odpowiedzią na zapotrzebowanie sektora nauki i sektora gospodarki dotyczącego wzajemnej współpracy. Pragniemy zachęcać studentów do poznawania realiów współczesnego biznesu w gospodarce opartej na wiedzy, powtórnego odkrywania "dziecięcej kreatywności", wykrywania i realizacji celów z przekonaniem, że móc to chcieć a chcieć to móc *so gain more by innovative action!* Koło utworzone zostanie przy Katedrze Gospodarki Przestrzennej i Administracji Samorządowej UE i będzie zajmowało się tematyką związaną z innowacyjnością oraz przedsiębiorczością akademicką. W ramach pracy koła przewiduje się: spotkania z przedstawicielami innowacyjnych firm, władz regionalnych oraz instytucji otoczenia biznesu, organizowanie konferencji o tematyce związanej z innowacyjnością oraz współpraca z innymi kołami naukowymi w Polsce o podobnej tematyce.

Opiekunowie Koła:
dr Niki Derlukiewicz (niki.derlukiewicz@ue.wroc.pl)
dr Anna Mempel-Śnieżyk (anna.sniezyk@ue.wroc.pl)
Katedra Gospodarki Przestrzennej i Administracji Samorządowej