V edycja programu Mozart

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w V edycji Miejskiego Programu Wsparcia Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej "Mozart" (2016/2017).

Program, finansowany przez Miasto Wrocław, opiera się na projektach realizowanych przez naukowców w partnerstwie z  firmami działającymi na terenie Wrocławia. Priorytetem programu jest tworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców miasta, które będą powstawać dzięki rozwojowi przedsiębiorstw wspieranych przez naukowców – m.in. poprzez tworzenie nowych produktów i usług. Mamy nadzieję, że wzajemny dialog dwóch środowisk przyczyni się również do  udoskonalenia treści programowych (w większym stopniu odpowiadającym potrzebom rynku), metod dydaktycznych czy rozwoju programów badawczych w środowisku macierzystym naukowca.

Program został uchwalony w 2012 r. przez Radę Miejską Wrocławia (uchwała nr XXIX/652/12) i będzie realizowany do 2018 r. Dotąd w ramach Programu dofinansowanych zostało już ponad sto partnerstw naukowo-biznesowych. Partnerstwa te realizowały autorskie projekty odpowiadające konkretnym potrzebom przedsiębiorców, a często też miały wpływ na  działalność naukową i dydaktyczną pracowników wrocławskich uczelni i instytutów naukowych.

DO UDZIAŁU W PROGRAMIE ZAPRASZAMY PARTNERSTWA:

W RAMACH V EDYCJI PROGRAMU:

Miasto Wrocław dofinansuje maksymalnie 30 partnerstw;

PRZYJMOWANIE WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE:

wnioski można składać online do 15.06.2016 r. poprzez stronę www.wca.wroc.pl

Więcej informacji na temat Programu znajdą Państwo na naszej stronie www.wca.wroc.pl