Ranking Finansowy JST na XXXII Forum Ekonomicznym

Podczas XXXII Forum Ekonomicznego ekspertki i eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zaprezentują Ranking Finansowy samorządu terytorialnego w Polsce 2022.

Ranking Finansowy jest kompleksowym i obiektywnym narzędziem do badania kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego. To wyczerpujący raport będący efektem prac badawczych prowadzonych na Uczelni w latach 2022-2023. Celem tworzenia Rankingu jest przygotowanie uniwersalnego i metodologicznie prostego narzędzia do obrazowania sytuacji finansowej jednostek samorządu terytorialnego (JST).

Ranking jest publikowany rokrocznie od 2016 r. Opracowanie jest skierowane do wszystkich grup zainteresowanych oceną funkcjonowania JST w Polsce: samorządowców, przedsiębiorców, a także mieszkańców, którzy dzięki Rankingowi mogą sprawdzić, jak gospodaruje ich samorząd i porównać jego działanie z innymi JST.

Ranking obrazuje znacznie mniej korzystny stan budżetów jednostek w 2022 r. niż w latach ubiegłych. Autorzy zwracają uwagę także na o wiele większe zróżnicowanie sytuacji finansowej.

Koordynatorką merytoryczną Rankingu jest dr Małgorzata Gałecka z Katedry Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Pełna wersja raportu jest dostępna w oficjalnym serwisie Forum Ekonomicznego: LINK

fe_logo_1 Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na XXXII Forum Ekonomicznym
fe_logo_1 Uniwersytet biznesu – lider zmian