Green Team

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie
Be the change you want to see in the world
Mahatma Gandhi
Współdziałamy razem na rzecz społecznej i środowiskowej odpowiedzialności uczelni.

Gdy spotkaliśmy się w  połowie 2017 i okazało się, że podzielamy tą samą wizję świata. Chcemy by był lepszy, pełen zaufania, współdziałania, odpowiedzialności za nasze bliższe i dalsze otoczenie społeczne jak również przyrodnicze. Chcemy być częścią zmiany, która toczy się wokół nas oraz mieć poczucie wpływu.

Rozszerzenie perspektywy, zainteresowanie się światem, empatia z grupą ludzi, empatia społeczna i empatia z Planetą pozwalają nam lepiej żyć. Chcemy zamienić nasze małe idee w rewolucję, która będzie zmieniać rzeczywistość. Kilka osób, które inicjują proces może pociągnąć za sobą innych. Spotykając się, rozmawiając, planując działania „czujemy się jak w domu”. Nie musimy przekonywać siebie, walczyć  przeciwko czemuś, marnować energię na udowadnianie czegoś. Jesteśmy. Robimy to „co nam w duszy gra”.

Pomimo zmian formalnych nasze działania niezmiennie mają charakter interdyscyplinarny i dotyczą całej Uczelni. Członkami Zespołu są pracownicy różnych katedr, działów, jednostek i organizacji. Warunkiem tej współpracy jest inicjatywa i realna chęć działania w obszarach naukowym, dydaktycznym oraz społecznym.

Jeśli zależy Ci na aktywnym współtworzeniu to zapraszamy Cię do naszego grona.
Zespół Green Team