Masz pozytywny wynik testu na koronawirusa - co robić?

Masz pozytywny wynik testu na koronawirusa - co robić?

Jesteś studentem/doktorantem/pracownikiem/słuchaczem studiów podyplomowych/uczestnikiem innych form kształcenia odbywających się na terenie Uczelni i otrzymałeś właśnie pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2?

Oto, co powinieneś zrobić:

1. Niezwłocznie poinformuj telefonicznie/mailowo o tym fakcie bezpośredniego przełożonego/Dziekanat/Biuro Szkoły Doktorskiej/Biuro EMBA/Centrum Kształcenia Ustawicznego. Właściwa jednostka przekaże informację do Zespołu ds. koordynacji działań związanych z zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym wirusem SARS-CoV-2 (tel. 882 804 176, e-mail: zgloszenia@ue.wroc.pl).
  2. W zgłoszeniu podaj informacje dotyczące:

•    decyzji wydanych przez stację epidemiologiczno-sanitarną lub lekarza POZ w związku ze stwierdzonym zarażeniem;

•    lokalizacji pomieszczeń na terenie Uczelni, z których korzystałeś w ostatnich 10 dniach;

•    informacji dotyczących kontaktów z pracownikami/studentami/doktorantami/słuchaczami studiów podyplomowych/uczestnikami innych form kształcenia odbywających się na terenie Uczelni.

Powyższe informacje pozwolą Zespołowi ds. SARS-CoV-2 oraz Działowi BHP i OPPOŻ szybciej i skuteczniej wprowadzić procedury bezpieczeństwa i zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Uczelni.