Zespół ds. równości i przeciwdziałania dyskryminacji

Zespół ds. równości i przeciwdziałania dyskryminacji oraz instytucja Rzeczniczki ds. równego traktowania i Rzecznika ds. przeciwdziałania dyskryminacji zostały powołane w listopadzie 2021 roku przez JM Rektora, prof. dr hab. Andrzeja Kaletę.

Rzeczniczką ds. równego traktowania została dr hab. Dorota Teneta-Skwiercz, prof. UEW.

Rzecznikiem ds. przeciwdziałania dyskryminacji został dr Artur A. Trzebiński, który swoją nową funkcję podsumował wymownymi słowami: „Wszyscy jesteśmy różni i równi. Dzięki temu jesteśmy piękni i możemy się wiele od siebie nauczyć, jako ludzie i jako społeczeństwo.

Zespół ds. równości i przeciwdziałania dyskryminacji tworzą osoby, które wyraziły chęć działania na rzecz upowszechniania, wdrażania idei równości, różnorodności, tolerancji, respektowania oraz ochrony praw człowieka w społeczności akademickiej i jej otoczeniu.

Celem Zespołu jest edukacja i podnoszenie świadomości w zakresie równości płci, dyskryminacji ze względu na płeć, orientację, religię, pochodzenie czy specjalne potrzeby oraz wprowadzenie GEP (Gender Equality Plan) na naszej Uczelni.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i zapraszamy do kontaktu poprzez email: rownosc@ue.wroc.pl lub adresy imienne poszczególnych członkiń i członków Zespołu.

Zarządzenie nr 16/2023 w sprawie powołania Zespołu ds. równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.