Przedsiębiorczy Wrocław 2023 |Relacja z pierwszego dnia wydarzenia

Blisko stu uczestników z wrocławskich liceów ogólnokształcących i uczelni rozpoczęło wczoraj, 29 maja, swoją przygodę z Przedsiębiorczym Wrocławiem 2023 – drugą edycją najintensywniejszego wydarzenia dla młodych, ambitnych i kreatywnych ludzi, którzy o swojej przyszłości zawodowej myślą już teraz!

Dlaczego Przedsiębiorczy Wrocław odbywa się na UEW?
Prof. dr hab. inż. Edmund Cibis, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia  Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, gratulując uczestnikom zaangażowania i szukania własnych dróg do rozwoju, wskazał, że UEW jest naturalnym miejscem, gdzie młodzi ludzie szukają wiedzy, wsparcia i kontaktów z praktykami biznesu. Tak świadomie kształtują swoją przyszłość, nie tylko zawodową.

I zaczęło się!

Wiceprezydent Wrocławia, Jakub Mazur, absolwent UEW, odpowiedział na to pytanie podczas swojej prezentacji. Wrocław jest miastem otwartym, akademickim, wciąż się zmieniającym i rozwijającym zawsze w kierunku dobrych rozwiązań dla swoich mieszkańców, miastem „głodnym innowacji”.

Sushi, foie gras, cordon blue, nasi goreng, a może kotlet schabowy…

Jaki związek z  historią i rozwojem branży gastronomicznej we Wrocławiu mają poszukiwania dobrej kawy? Czy trzeba umieć gotować, żeby być topowym restauratorem? I dlaczego na Rynku we Wrocławiu w czasie pandemii stały krzesła z okolicznych restauracji?

W pasjonującej debacie nie tylko o jedzeniu wzięli udział:
Maciej Koła – GastroMiasto
Janusz Bujko – Beeline Research&Consulting
Marcin Chmielewski – Przystań&Marina
Izabela Pieniążczak – Biuro Prezydenta Miasta, Wrocławska Rada Gastronomii
Robert Rosołek – Okami

Uczestnicy PW 2023 będą mieli okazję przekonać się o tym trzeciego dnia wydarzenia podczas Turnieju o Puchar Rektora UEW.

O tej właśnie drużynowej konkurencji, jej wartości edukacyjnej i zmaganiach, które przed zawodnikami, opowiedział Wojciech Pitura, prezes zarządu firmy REVAS, która udostępni uczestnikom Branżową Symulację Biznesową.

UEW już od dawna stawia na kompetencje przyszłości. Centrum Współpracy z Biznesem UEW wraz z firmami wspierającymi naszych studentów w rozwoju zawodowym nie mają wątpliwości – tylko świadomość własnych mocnych stron, otwartość na innych i zmiany oraz umiejętność sprawnego korzystania z nowoczesnych narzędzi cyfrowych pozwoli pracownikom być elastycznymi i szczęśliwymi ludźmi.

Jedna z uczestniczek powiedziała po warsztatach: „Najważniejsze nie jest to, że dowiedziałam się, że nie muszę być doskonała, żeby odnosić sukcesy, ale to, że zrozumiałam, że inni nie muszą być ani doskonali, ani nawet świetni, by praca z nimi dawała sukcesy”.

Warsztaty dla uczestników PW 2023 poprowadzili niezawodni trenerzy:
Inteligencja emocjonalna:
Anna Wójcik-Lubzińska z HP Inc.,
Anna Korendowicz-Curyło z Align Technology,
Katarzyna Dziedzic z HP Inc.

Budowanie marki osobistej:

Klaudia Szajdecka – RST z Software Masters,
Artur Ciachowski – InQube UEW,
Aleksander Znosko-Czarnecki  – Strategy & Marketing Consulting.

• A na koniec Jakub Nawirski przedstawił inicjatywę Rebelpolis, zapraszając uczestników, by do niej dołączyli, znaleźli swoje miejsce, poznali mentorów i zmierzyli swoje pomysły na biznes z twardym doświadczeniem osób, które odniosły sukces.
____________________________________________

Przed nami jeszcze dwa niezwykle intensywne dni, ale nic by się nawet nie zaczęło, gdyby nie osoby zaangażowane w organizację: Sławomir Dalidowicz (Sekcja ds. Relacji z Otoczeniem Edukacyjnym UEW), Sylwia Nowakowska (Centrum Obsługi Spraw Studenckich i Kształcenia), Małgorzata Wójcik-Koczur (Centrum Współpracy z Biznesem). Chapeau bas!
____________________________________________

fot. Sławomir Dalidowicz, Katarzyna Wołowiec