Umowa o współpracy między Uniwersytetem i Fundacją Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły

11 października 2016 r. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Fundacja Banku Zachodniego WBK SA im. Stefana Bryły podpisali umowę o współpracy w ramach Globalnej Dywizji  Santander Universidades.

Przedmiotem umowy jest przyznanie środków finansowych na ufundowanie m.in. 30 stypendiów najlepszym pracownikom i studentom Uczelni, przeznaczonych przede wszystkim na pokrycie kosztów związanych z rozwojem naukowym i badawczym, wymianą międzynarodową, poprzez udział w konferencjach naukowych i badawczych lub wymianę studencką. Ponadto w ramach umowy Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły ufunduje coroczną „Nagrodę Santander Universidades”, która zostanie wręczona najlepszemu studentowi Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, jak również wesprze organizację Jubileuszu 70-lecia Uczelni.

W imieniu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu umowę podpisał rektor, prof. dr hab. Andrzej Kaleta; Fundację Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły reprezentował pełnomocnik BZ WBK dr inż. Wojciech Myślecki .

Bank Zachodni  WBK S.A. należy do grupy finansowej Santander i w ramach Globalnej Dywizji Santander Universidades współpracuje z uczelniami z całego świata. Utworzony w 1996 r. program to przykład unikatowej na świecie współpracy świata akademickiego i biznesu. Santander Universidades uważa, że inwestycje w szkolnictwie wyższym są bezpośrednim i najbardziej skutecznym sposobem wsparcia społeczeństwa. Program jest obecny w ok. 20 krajach i zrzesza 1206 uniwersytetów na świecie.

umowa_1_1

umowa_2