Maraton programistyczny "bankITup"

Maraton programistycznego - “bankITup” jest organizowany przez platformę ChallengeRocket.com i Bank Zachodni WBK we współpracy z Politechniką Wrocławską.
Wydarzenie skierowane jest do różnych grup studentów - zespołów kreatywnych, naukowych i informatycznych. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie rozwiązania, przy pomocy dowolnej technologii, przedstawiającego bankowość przyszłości. Rozwiązaniem mogą być koncepcje pokazujące wizję funkcjonowania usług bankowych od strony konsumenckiej, pomysły pokazujące jak nowoczesne technologie mogą pomóc w skróceniu czasu realizacji czynności bankowych lub zwiększeniu efektywności pracy banków. Celem wydarzenia jest wykorzystanie innowacyjnego potencjału studentów w dziedzinie finansów.
Wydarzenie będzie odbywać się w formie konkursu. Rekrutacja zespołów rozpoczyna się 17 marca. Główna część wydarzenia, 26-godzinny hackathon, odbędzie się w Strefie Kultury Studenckiej PWr 20-21 maja 2017 r. Zwycięski projekt otrzyma nagrodę pieniężną oraz możliwość realizacji pełnej wersji.

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, prof. Andrzej Kaleta, objął wydarzenie patronatem honorowym.
Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się pod adresem: www.challengerocket.com/pl/bankitup