Warsztaty „Komputer przyjacielem seniora”

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wraz z firmą ICT4EDU organizuje 3-dniowe warsztaty pt. „Komputer przyjacielem seniora”, które odbędą się pod koniec czerwca i sierpnia 2017 r.

Studentko / Studencie!
Czy lubisz swoją Babcię, a może wolisz Dziadka?
Wiem – zawsze lubiłeś spędzać z nimi czas, ale ostatnio jakoś trudno się dogadujecie.
A wszystko przez komputer!
No bo oni nie mogą jakoś zrozumieć, czemu te komputery są takie ważne.
Dlaczego zawsze musisz mieć dostęp do Internetu.
Czemu codziennie tkwisz przed ekranem i nie lubisz, gdy ci ktoś przeszkadza.
Jak to jest, że masz tylu znajomych na Facebooku, a dla nich nie masz czasu.
I gdzie chowasz te stosy zdjęć, które pstrykasz przy dowolnej okazji.

Czy chcesz to zmienić i mieć w Babci i Dziadku komputerowych kompanów? Jeśli tak to:
Namów swoją Babcię i/lub Dziadka na udział w warsztatach „Komputer przyjacielem seniora”, które odbędą się w laboratoriach UE pod koniec czerwca i sierpnia 2017 r.

W ramach warsztatów seniorzy zdobędą praktyczną wiedzę i umiejętności informatyczne.
Poznają programy użyteczne w pracy z dokumentami, nauczą się korzystać z Internetu, zgłębią specyfikę przetwarzania zdjęć i obrazów oraz podstawy montażu własnych filmów, a także możliwości wyszukiwania ulubionej muzyki. Dowiedzą się czym się kierować przy zakupie komputera oraz jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej.

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na stronie: http://www.ict4edu.pl