Jubileuszowe przymiarki w UTW

znak_utw_10_latUniwersytet Trzeciego Wieku działający w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu szykuje się do obchodów 10-lecia. Rozpoczęły się już prace koncepcyjne. Główna uroczystość zaplanowana jest na kwiecień 2018 roku, ale już teraz projektowane są okolicznościowe wystawy, spektakle, koncerty i wydawnictwa.
230 słuchaczy liczy teraz UTW (w pierwszym semestrze 2008 r. było 150 osób); mają oni do wyboru – zajęcia edukacyjne, kulturalne i sportowe w kilkunastu sekcjach zainteresowań.
UTW dysponuje własnym  hymnem i wizytówką identyfikacyjną a na podstronie uczelni – ma swoją platformę dokumentalno-informacyjną.
Przygotowany znak okolicznościowy 10-lecia jest już promowany. Jesienne liście kojarzone powszechnie z doświadczeniem seniorów przełamane są wychodzącym poza ramy liściem w kolorze zielonym – symbolem nadziei i witalności.
Podczas jubileuszowych obchodów będzie upowszechniony dorobek słuchaczy UTW. Naszą dumą jest m.in. chór „Apasjonata”, pod dyrekcją Bartosza Jugo. Chór bierze udział w wielu krajowych przeglądach i koncertach, stale podnosi swój poziom artystyczny i jest wielokrotnie nagradzany.
Korzyści działalności UTW są dwustronne: dla uczelni to, m.in. popularyzowanie uczelni nie tylko w środowiskach seniorskich miasta i kraju, a dla UTW to, m. in. troska o wysoką jakość życia intelektualnego na emeryturze oraz integracja słuchaczy Uniwersytetu, wśród których są absolwenci naszej Alma mater wielu roczników.
M.G.