Projekt SCALINGS już w realizacji

Rozpoczęliśmy realizację projektu badawczego SCALINGS w ramach Horyzontu 2020
W dniach 24-25 maja 2018 roku na Uniwersytecie Technicznym w Monachium odbyło się spotkanie międzynarodowego konsorcjum inicjujące realizację projektu badawczego SCALINGS UP CO-CREATION: AVENUES AND LIMITS FOR INTEGRATING SOCIETY IN SCIENCE AND INNOVATION (SCALINGS). Projekt będzie realizowany trzy lata. Na spotkaniu było 35 przedstawicieli uczelni europejskich tworzących konsorcjum m.in. z The Technical University of Munich (TUM), Eindhoven University of Technology (TU/e), Technical University of Denmark (DTU),The Ecole polytechnique fédérale de Lausanne (EPFL), Escuela Superior de Administración y Dirección De Empresas (ESADE), Barcelona, Spain, Mines Paristech (PAR) Paris, France, University of Natural Resources and Life Sciences (BOKU), Vienna, University College London (UCL), United Kingdom, Social Innovation Exchange (SIX).  Naszą uczelnię reprezentowali: koordynator projektu prof. Bożena Ryszawska oraz członkowie zespołu prof. Piotr Szymański i dr Karolina Daszyńska-Zygadło.
Umowa grantowa i umowa konsorcjum zostały podpisane na początku maja 2018.
Projekt SCALINGS  realizowany jest w ramach konkursu, którego ideą przewodnią jest włączanie społeczeństwa do współtworzenia nauki i  innowacji  a także popularnego w ostatnim czasie kierunku rozwoju odpowiedzialnej nauki i innowacji (responsible research and innovation -RRI).  Kluczową kategorią w badaniu jest koncepcja współtworzenia (co-creation) i partycypacji w procesie tworzenia innowacji. Nasz zespól będzie badał ekonomiczne i finansowe aspekty wdrażania nowych technologii w szczególności energii odnawialnej w miastach.

br_3img_20180525_wa0007

br_2_dsc00159