Al Gore i Green Team - spotkanie w ramach The Climate Reality Project w Berlinie

logo__the_climate_reality_project.preview
gt3Przedstawiciele naszej uczelni  prof. Bożena Ryszawska i prof. Piotr Szymański zostali zaproszeni na międzynarodową konferencję organizowaną przez The Climate Reality Project w Berlinie 25-28 czerwca 2018.
Uczestniczyło w niej 700 osób z różnych krajów Europy i świata. Wykłady i warsztaty prowadził Al Gore założyciel The Climate Reality Project, były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, laureat pokojowej nagrody Nobla. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na globalny problem ocieplenia klimatu i jego konsekwencje ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Uczelnia nasza jest partnerem The Climate Reality Project. Uczestniczymy w jednym z flagowych projektów tej organizacji 100% Commited  związanej z przechodzeniem na odnawialne źródła energii na naszym kampusie. Działania te są zgodne z porozumieniem w Paryżu, w ramach którego światowi liderzy zobowiązali się do obniżenia emisji dwutlenku węgla, rozwoju energetyki odnawialnej i rozwijania zielonej, niskoemisyjnej gospodarki.
„ W trakcie VIP Reception odbyliśmy rozmowę z Al Gorem. Wiedział, ze jesteśmy pierwszą polską uczelnią w partnerstwie z jego organizacją. Dobrze zna sytuację klimatyczno-energetyczną w Polsce i aktywnie uczestniczy w przygotowaniu międzynarodowych negocjacji klimatycznych COP24, które w grudniu tego roku odbędą się w Katowicach”  - mówi  Bożena Ryszawska. „W wyniku tego szkolenia otrzymaliśmy certyfikaty  The Climate Reality Leadership Corps”, co zwiększy efektywność naszej współpracy i zaowocuje nowymi inicjatywami prowadzonymi przez Green Team na naszej uczelni”-dodaje  Piotr Szymański
gt1