Szkolenia podnoszące kompetencje dydaktyczne (umiejętności aktorskie)

Zajęcia rozpoczynają się w połowie stycznia 2009 roku, prowadzone będą przez doświadczonego aktora i trenera mgr. K. Papisa. Zapisy prowadzi Biuro Projektu. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt: Biuro Projektu - Wrocław: tel.  071 36 80 857 ; e-mail: projektue@ue.wroc.pl, Kampus UE, budynek L, pokój 17. Więcej informacji na stronie: projektue.ue.wroc.pl

Wystąpienia publiczne

„Szanowni Państwo…” - warsztaty doskonalące kompetencje z zakresu wystąpień publicznych

Wykładowca to nie aktor, a wykład oraz wystąpienie na konferencji to nie spektakl teatralny. Pomimo tego świat teatru i sztuki aktorskiej ma wiele do zaproponowania tym, którzy chcą doskonalić swoje kompetencje w zakresie skutecznych i efektywnych wystąpień publicznych. Spotkania będą miały charakter warsztatowy. Zajęcia będzie prowadził dyplomowany aktor i reżyser, z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu treningów z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych.

Proponowane zagadnienia będą realizowane w ramach 4 modułów tematycznych:

Zajęcia z wystąpień publicznych prowadzone będą w formie warsztatów w grupach maksymalnie 10 osobowych. W ramach szkolenia odbędzie się 8 spotkań po 3 godziny lekcyjne. Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki od 17.00 do 19.30. Pierwsze spotkanie odbędzie się dnia: 12.01.2009

Zajęcia są częścią Projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu Państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, poddziałanie 4.1.1.

Action Learning

Action Learning, czyli "uczenie się przez działanie" - jest metodą stosowaną w małych grupach specjalistów i ekspertów różnych branż, oraz w grupach menedżerów. Wykorzystuje się w niej proces grupowy oparty na słuchaniu, zadawaniu pytań i dialogu. Autorem koncepcji uczenia się przez działanie jest profesor Reg Revans. Action Learning znajduje swoje główne zastosowanie w sytuacjach, w których osoby pracują nad własnym, zajmującym ich zadaniem/projektem. Główną zaletą Action Learning jako metody nastawionej na praktykę jest rozwiązywanie rzeczywistych wyzwań stojących przed każdym z uczestników, doskonalenie umiejętności społecznych, oraz doskonalenie umiejętności radzenia sobie ze zmianami.

Zagadnienia tematyczne szkolenia:

Metodyka szkolenia:

Szkolenie będzie prowadzone z silnym akcentem na praktykę. Wykorzystane zostaną następujące metody aktywizujące i angażujące uczestników szkolenia:

Zajęcia z action learning prowadzone będą w formie warsztatów w grupach maksymalnie 12 osobowych. W ramach szkolenia odbędzie się 6 spotkań po 3 godziny lekcyjne. Planowany termin rozpoczęcia zajęć to połowa stycznia 2009.

e-mail: projektue@ue.wroc.pl, Kampus UE, budynek L, pokój 17. Wiecej informacji na stronie : projektue.ue.wroc.pl

Wykładowca jako coach

WYKŁADOWCA JAKO COACH (coaching jako metoda wspierania innych osób w rozwoju)

Celem szkolenia jest poznanie przez uczestników (pracowników dydaktycznych) podstawowych zasad i narzędzi coachingu, umożliwiających skuteczne wsparcie innych (np. studentów) w ich rozwoju. Szczególny nacisk zostanie położony na praktyczne przygotowanie wykładowców do stosowania podejścia coachingowego w pracy ze studentami i wobec samych siebie.

Najważniejsze zagadnienia:

Zajęcia z coachingu prowadzone będą w formie warsztatów w grupach maksymalnie 14osobowych. W ramach szkolenia odbędzie się 8 spotkań po 3 godziny lekcyjne. Planowany termin rozpoczęcia zajęć to połowa stycznia 2009.

e-mail: projektue@ue.wroc.pl, Kampus UE, budynek L, pokój 17. Więcej informacji na stronie : projektue.ue.wroc.pl