Uniwersytet Ekonomiczny skończył rok

Miniony rok był kolejnym okresem nowych inicjatyw organizacyjnych i edukacyjnych podejmowanych przez władze i środowisko akademickie. Uczelnia otworzyła się na nowe środowiska, również zagraniczne.

Powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku, na który już w pierwszym naborze przyjęliśmy blisko 150 osób. Pośród nich jest wielu absolwentów, którzy z wdzięcznością i sentymentem przyjęli tę interesująca i potrzebna inicjatywę.

Otworzyliśmy się również na młodych ze świata, inaugurując Szkołę Letnią dla 25 studentów z 5 kontynentów. Tematem zajęć były doświadczenia Polskiej gospodarki w przemianach ustrojowych ostatniego dwudziestolecia. Oprócz zajęć na uczelni młodzi zwiedzili miasto i region.

Wzorem amerykańskich uczelni Rektor, prof. Bogusław Fiedor powołał do życia  Pełnomocnika ds. Absolwentów, którego zadaniem będzie integracja blisko siedemdziesięciotysięcznej rzeszy absolwentów z Alma Mater, włączenie ich w jej życie oraz wykorzystanie ich potencjału do lepszej promocji szkoły. Temu celowi służyć ma  również powstała na początku roku  Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego.

Zbliża się tradycyjne święto studentów, obchodzone na naszej uczelni jako Ekonomalia. Kampus znowu będzie tętnił życiem dziesiątek gier, konkursów i koncertów. Nasi studenci po raz kolejny udowodnią, że  studia na naszej uczelni pozwalają łączyć edukacje na najwyższym poziomie ze znakomitą zabawą.