Uniwersytet Ekonomiczny ogłasza ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż:

Przedmiotem przetargu jest:
1.    prawo użytkowania wieczystego do dnia 08.07.2096 działek gruntu nr 6/9, nr 873/1
         i nr 873/2, AM-1, obręb:0033 - Podgórze nr 33
2.    prawo własności budynku stanowiącego odrębną nieruchomość.
    W skład nieruchomości wchodzą:
1.    działki gruntu nr 6/9, nr 873/1  i nr 873/2, AM-1, obręb: 0033 - Podgórze nr 33
                o łącznej powierzchni 1,439 ha.
2.    budynek  trzykondygnacyjny (w części budynku czwarta kondygnacja), wolnostojący,
            przeznaczony obecnie do prowadzenia  zajęć ze studentami, bez  podpiwniczenia,
            o kubaturze 25 777 m3, o powierzchni użytkowej ogółem 4660,00 m2  w tym
            powierzchnia komunikacji 12347 m2

Nieruchomość położona w Wałbrzychu blisko centrum miasta, w niedalekiej odległości od Rynku i ulicy Niepodległości. Od strony północno - zachodniej i zachodniej nieruchomość ograniczona jest zielenią parkową a od frontu przylega do ulicy Piotra Skargi. Nieruchomość składa się z trzech działek gruntu o kształcie nieregularnego wielokąta. Działka w całości ogrodzona, z parkingiem na 55 samochodów, z drogami dojazdowymi i chodnikami o nawierzchni z kostki prasowanej „Polbruk”.   Budynek wyposażony w dźwig osobowy.
Do nieruchomości doprowadzone są  instalacje: elektryczna oświetleniowa i siły, wodna z sieci miejskiej, kanalizacyjna i deszczowa do sieci miejskiej, gazowa, telefoniczna i internetowa. W budynku jest instalacja ciepłownicza i ciepłej wody poprzez piece gazowe dwufunkcyjne.
W budynku został wydzielony zespół hotelowy z osobnym wejściem i recepcją.

Zgodnie z  planem  zagospodarowania przestrzennego przeznaczenie podstawowe: usługi nauki.

Nieruchomość w chwili obecnej jest wynajęta na podstawie umowy najmu, z trzyletnim okresem wypowiedzenia ze skutkiem na koniec roku akademickiego.

Cena wywoławcza nieruchomości  wynosi   7.540.000,00 zł.   netto
Na nabywcy ciąży obowiązek pokrycia wszelkich podatków i opłat dotyczących transakcji kupna.

Wysokość wadium                                             500.000,00 zł.

Wysokość postąpienia                                         10.000,00 zł.

Warunki przystąpienia do przetargu:
1.    wniesienie wadium w wysokości  500.000,00 zł w terminie do dnia 27.10.2009 r.     przelewem na konto  Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
                BZ WBK S.A. 17 Oddział we Wrocławiu 07109025290000000634000503
                z dopiskiem „Wałbrzych”.
2.    złożenie do dnia 28.10.2009 r.  do godz. 10:00 w siedzibie Uczelni bud. A1 pok. 26 deklaracji  przystąpienia do  przetargu zawierającej:
            a)  imię, nazwisko i adres oferenta albo nazwę firmy oraz jej siedzibę, jeżeli oferentem
                 jest osoba prawna lub inny podmiot;
            b)  datę sporządzenia deklaracji;
            c)  aktualny (tzn. wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem przetargu)
                 wypis z właściwego rejestru prowadzonego dla składającego ofertę lub kopię
                 dokumentu stwierdzającego tożsamość w przypadku osoby fizycznej
      d)  oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkami przetargu i przyjmuje te
           warunki  bez zastrzeżeń;
            e)   kopię dowodu wpłaty wadium;
            f)  oświadczenie, na jaki numer rachunku należy dokonać ewentualnego zwrotu
                 wadium,
            g) promesę zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na
                nabycie przedmiotowej nieruchomości w Polsce, o której mowa w ustawie
                z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców
                w przypadku gdy oferentem jest cudzoziemiec.

Wadium zostanie uznane za wpłacone w terminie w momencie wpływu na rachunek Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Wadium podlega zwrotowi w terminie trzech dni roboczych od dnia odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia przetargu wynikiem negatywnym. Wadium wpłacone przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny przedmiotowej nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się od zawarcia umowy przez uczestnika, który przetarg wygrał. Wadium przepada na  rzecz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, jeżeli żaden uczestnik w licytacji nie zaoferuje ceny nabycia równej cenie wywoławczej, powiększonej o co najmniej jedno postąpienie.

Uczestnicy przystępujący do licytacji zobowiązani są przedłożyć Komisji dokumenty stwierdzające tożsamość. Przedstawiciele osób prawnych przystępujących do przetargu zobowiązani są posiadać dokumenty tożsamości oraz upoważnienia do reprezentowania
tej osoby prawnej w przetargu.

Przetarg odbędzie się  28.10.2009 r. o godz. 10:30 w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ul. Komandorska 118/120,  bud. Z  pok. Nr 204.

Nabywca zobowiązany jest zapłacić cenę uzyskaną w wyniku przetargu do dnia podpisania umowy sprzedaży. Koszty zawarcia umowy notarialnej ponosi nabywca.

Umowa przeniesienia własności może zostać zawarta wyłącznie po uzyskaniu przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zgody  Ministra Skarbu Państwa na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości wydanej w trybie art. 5a  Ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 roku o zasadach wykonywania uprawnień przysługujących Skarbowi Państwa (Dziennik Ustaw Nr 106 poz. 493 z późn. zm.)

Regulamin przetargu oraz dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, 53-345 Wrocław, ul. Komandorska   118/120   bud.  A1
pok. nr   26  tel. 071 36 80 491.

Nieruchomość można oglądać  od dnia ogłoszenia do 27.10.2009 r.  po uprzednim uzgodnieniu  terminu pod nr tel. 075 7538202 – sekretariat Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu  zastrzega sobie prawo odstąpienia od przetargu lub jego unieważnienia bez podania  przyczyn oraz  przerwania przetargu na każdym etapie.