Dofinansowane, niestacjonarne studia na nowej specjalności Skarbowość

Zapraszamy na dwuletnie studia niestacjonarne II stopnia na kierunku Finanse i Rachunkowość o specjalności SKARBOWOŚĆ, prowadzone na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.  Studia dofinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu Państwa i realizowane są w ramach projektu Kuźnia Kadr 3, czyli wzmocnienie potencjału rozwojowego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poprzez rozszerzenie oferty edukacyjnej i lepsze przygotowanie studentów i absolwentów do wejścia na rynek pracy  (POKL, poddziałanie 4.1.1). Wszystkie działania prowadzone w ramach nowej specjalności SKARBOWOŚĆ są ukierunkowane na wykształcenie nowoczesnej kadry administracji skarbowej.
O przyjęcie na studia mogą ubiegać się wszyscy kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów I stopnia lub tytuł magistra. Oferta skierowana jest przede wszystkim do pracowników i urzędników służby cywilnej oraz funkcjonariuszy służby celnej zatrudnionych w administracji skarbowej, szczególnie z województwa dolnośląskiego.

Oferowane studia stanowią atrakcyjną formę podniesienia kwalifikacji wszystkich zatrudnionych i zainteresowanych tą szczególną dziedziną finansów. Dzięki specjalnie dobranemu programowi studiów, ugruntowana zostanie wiedza, która jest wykorzystywana w codziennej pracy oraz przedstawione zostaną nowe zagadnienia, dostosowane do nowych przepisów i warunków. Program studiów obejmuje między innymi zagadnienia dotyczące:
    polityki fiskalnej,
    organizacji zadań administracji skarbowej,
    zasad gospodarki finansowej jednostek sektora finansów publicznych,
    problematyki wymiaru i poboru podatków pośrednich i bezpośrednich,
    metodyki prowadzenia kontroli podatkowej i skarbowej,
    postępowania egzekucyjnego oraz prawa karnego skarbowego.
Uzupełnienie programu studiów o elementy związane z polityką podatkową przedsiębiorstw, prawem gospodarczym i cywilnym, prowadzeniem ksiąg podatkowych (w tym w szczególności ksiąg rachunkowych) oraz doradztwem podatkowym pozwoli pracownikom administracji skarbowej poznać specyfikę działalności gospodarczej podatników oraz nurtujące ich problemy. Zajęcia prowadzone będą przez doświadczoną kadrę pracowników naukowo – dydaktycznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz zewnętrznych ekspertów, w tym praktyków skarbowości i pracowników naukowo – dydaktycznych innych uczelni wrocławskich.
Zajęcia prowadzone będą w systemie piątkowo – sobotnim, co dwa lub trzy tygodnie. W ramach pierwszego roku studiów zaplanowano organizację niezbędnych zajęć wyrównawczych.
Dzięki dofinansowaniu ze środków EFS czesne za semestr wynosi 500 zł.
Planowane jest utworzenie dwunastu grup (liczebność grupy: 25 osób), po sześć w dwóch naborach:
•    luty 2010 r. – termin rekrutacji 15 stycznia – 15 luty 2010 r.
•    październik 2010 r. – termin rekrutacji 15 maja – 15 września 2010 r.
Dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie www.kuznia3.ue.wroc.pl
Dokumenty rekrutacyjne składać należy w Biurze Projektu w budynku L (punkt informacyjny lub pokój nr 17) na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu:
Sekcja Obsługi Projektów Rozwojowych (Biuro Projektu)
Budynek L (punkt informacyjny lub pokój nr 17)
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
ul. Komandorska 118/120