Twój semestr w Niemczech

To nie jest zwyczajny, masowy i anonimowy program wymiany studentów!

W naszej działalności skupiamy się na tworzeniu prawdziwych międzyludzkich relacji. GFPS realizuje ten cel już od 25 lat, patronuje nam prof. Władysław Bartoszewski.

Spędzisz 5 miesięcy w Niemczech, sam wybierzesz miasto, uczelnię i kierunek.
Od chwili przyjazdu zaopiekują się Tobą Niemcy z Grupy Lokalnej, czyli sympatycy i byli stypendyści GFPS. Znajdą Ci mieszkanie lub miejsce w akademiku, pokażą miasto
i uczelnię, zaproponują wieczór w kinie czy na imprezie.

Na początku semestru zaprosimy Cię na bezpłatne kilkudniowe spotkanie integracyjne
„Dni Miast“, na którym poznasz członków GFPS z Polski i Niemiec oraz pozostałych stypendystów. Pobyt stypendialny zakończysz pracą naukową i relacją ze zrealizowanego projektu na czteronarodowym seminarium „Quadrat“.

Po powrocie ze stypendium możesz zaangażować się w Grupę Lokalną w Twoim mieście, opiekować się w niej niemieckimi stypendystami, realizować projekty naukowo-kulturalne, mające na celu rzeczywiste zbliżenie polsko-niemieckie.

Poznasz ludzi zainteresowanych wzajemnym poznawaniem się, kulturą i językiem. Przeprowadzisz wiele ciekawych dyskusji o przyszłości i historii, o tożsamości narodowej, stereotypach, różnicach i podobieństwach między narodami.

Będziesz mieć wiele okazji do spotkań z Twoimi nowymi przyjaciółmi z Niemiec i Polski! Te przyjaźnie zostają na całe życie!

Stypendium przeznaczone jest dla studentów dziennych i doktorantów.
Wysokość stypendium: 500-550 EUR/ miesiąc.
Finansowanie: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Termin składania wniosków na semestr zimowy 2010/11 został przedłużony do
8 kwietnia 2010.

Więcej informacji i wniosek do pobrania: www.gfps.pl
Pytania: stypendia@gfps.pl