Teoretyczne podstawy socjologii wiedzy

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA

TEORETYCZNE PODSTAWY SOCJOLOGII WIEDZY – edycja III

Zielona Góra, 7-8 grudnia 2010 r.

Instytut Socjologii - Uniwersytet Zielonogórski

Polskie Towarzystwo Socjologiczne

Lubuskie Towarzystwo Naukowe

Instytut Filozofii - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej konferencji na temat teoretycznych podstaw socjologii wiedzy.

Zaproszenie kierujemy do przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych

m. in. socjologii, filozofii, politologii. Jest to nasza trzecia konferencja poświęcona tej problematyce.

Efektem pierwszych edycji było wydanie dwóch tomów studiów pt. „Teoretyczne podstawy socjologii wiedzy” (Lublin 2006 i 2010). Zawierają one zarówno studia z historii tej dyscypliny, jak i prace badawcze dotyczące jej filozoficznych podstaw i możliwych zastosowań badawczych. Zamierzeniem organizatorów jest wydanie kolejnego trzeciego tomu opartego na materiałach tegorocznej konferencji i zamówionych studiach.

W ramach konferencji przewidujemy wystąpienia gości z różnych ośrodków akademickich z Polski i zagranicy. W czasie dwudniowego spotkania zaplanowano dyskusje, które będą się odbywać po każdej części obrad.

Zgłoszenia do udziału w konferencji prosimy składać do 15 października 2010 r. (formularz zgłoszenia w oddzielnym załączniku).

Opłata konferencyjna wynosi 200 zł.

Ostateczny program konferencji zostanie przesłany uczestnikom drogą elektroniczną do 20 listopada 2010 r.

Komitet organizacyjny:

Dr hab. Mirosław Chałubiński, prof. UZ,

Dr hab. Ewa Narkiewicz-Niedbalec, prof. UZ,

Dr hab. Maria Zielińska,    prof. UZ,

Dr Mariola Kuszyk-Bytniewska,

Dr Paweł Bytniewski,

Dr Dorota Bazuń,

Dr Mariusz Kwiatkowski – sekretarz konferencji

Podstawowe informacje na temat konferencji i kwestionariusz zgłoszenia:

Szanowni Państwo,

Zgłoszenia proszę wysyłać do 15 października 2010, na adres e-mail:

socjologiawiedzy@wp.pl

Lub na adres:

Instytut Socjologii Uniwersytet Zielonogórski

Al. Wojska Polskiego 69

Z dopiskiem – Konferencja: Teoretyczne podstawy socjologii wiedzy

Opłatę konferencyjną w wysokości 200 zł należy wpłacić do 30 października 2010 (nr konta zostanie przesłany osobom, które wyślą zgłoszenie na konferencję). Opłata ta obejmuje koszty materiałów konferencyjnych oraz uroczystej kolacji w dniu 7 grudnia 2010 r.).

Koszty noclegów i wyżywienia ponoszą uczestnicy konferencji.

Rezerwacji hoteli uczestnicy dokonują we własnym zakresie, organizatorzy mogą przekazać zainteresowanym informację na temat hoteli znajdujących się w pobliżu miejsca konferencji.

Cieszymy się z możliwości spotkania z Państwem i mamy nadzieję na ciekawe i owocne dyskusje w trakcie konferencji.

Organizatorzy konferencji

Zgłoszenie udziału w konferencji

TEORETYCZNE PODSTAWY SOCJOLOGII WIEDZY – edycja III

Zielona Góra 7-8.12.2010 r.

Stopień/tytuł naukowy

Instytucja

Dane do wystawienia faktury (nazwa instytucji, adres, NIP)

Adres do korespondencji