Staże dla absolwentów w ramach programu Leonardo da Vinci

Staże dla absolwentów w ramach programu Leonardo da Vinci

Głównym celem programu  jest zwiększenie aktywności absolwentów na europejskim rynku pracy.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu uzyskał w 2009 roku dofinansowanie na realizację projektu mobilności o nazwie: „Międzynarodowy staż dla absolwentki Uniwersytetu Ekonomicznego” w ramach programu Leonardo da Vinci:  „Uczenie się przez całe życie” 2007-2013.

W okresie między 18 października 2009 roku  i 16 kwietnia 2010 roku absolwentka naszej Uczelni odbyła 6 miesięczny staż jako Asystent Admninistracyjny w Szkole Językowej „Delengua” w Granadzie, Hiszpanii.  Biorąc udział w programie uczestniczka miała możliwość „fizycznego” zobaczenia i praktycznego zapoznania się z narzędziami administracji stosowanymi w małych przedsiębiorstwach. Poprzez intensywną naukę języka hiszpańskiego znacząco podniosła swoje kompetencje językowe, w szczególności uwzględniając słownictwo zawodowe. W związku zaś z faktem, iż staż odbył się za granicą wpłyneło to  pozytywnie na jej otwartość na nowe doświadczenia,  odwagę do podejmowania wyzwań i zwiększyło jej  mobilność zawodową.

Całość kosztów uczestnictwa (przejazd, ubezpieczenie, zakwaterowanie i wyżywienie) pokrył grant z programu  "Uczenie się przez całe życie" Leonardo da Vinci.

Więcej  informacje  o programie można uzyskać:
•    na stronie internetowej:
Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Narodowej  Agencji Programu "Uczenie się przez całe życie":  http://leonardo.org.pl
•    w biurze Działu Współpracy z Zagranicą,
•     kontaktując się bezpośrednio z uczestniczką: agnieszkaracz@yahoo.com