Praktyki zagraniczne AIESEC: Doświadczenie doprawione egzotyką

Zagraniczne praktyki wakacyjne to okazja, by zdobyć doświadczenie zawodowe i jednocześnie spędzić wakacje w egzotycznym miejscu. Właśnie rusza rekrutacja na praktyki AIESEC, która potrwa do 22 sierpnia. Skierowana jest głównie do absolwentów filologii, lektorów oraz podróżników jak i osób chcących wyjechać na wolontariat zagraniczny. Egzotyczne kraje jak Kostaryka, Kolumbia, Wenezuela, Turcja, Tajwan czy pobliska Rosja zapewnią przygodę życia.

Zamiast siedzieć w domu, szukając zajęcia na wakacje, pracy lub walcząc z nudą, lepiej wykorzystać ten czas, na przykład na praktyce edukacyjnej lub wolontariacie.

Rekrutacja, która trwa tylko do 22 sierpnia, przeznaczona jest dla absolwentów filologii angielskiej, sinologii, iberystyki, oraz podobnych jak i kierunków ekonomicznych. A także lektorów, podróżników oraz miłośników tych egzotycznych kultur. Elastycznie dopasowane propozycje wyjazdu pozwalają przeżyć przygodę na koniec wakacji i wrócić później na studia lub do pracy. Umożliwiają też zdobycie dłuższego doświadczenia zawodowego oraz dłuższe obcowanie z kulturą danego regionu.
Uczestnik ma do wyboru 2 możliwości. Pierwsza z nich to dłuższa, trwająca 3-6 miesięcy praktyka, gdzie będzie uczyć języka angielskiego w szkołach językowych. Druga możliwość to krótsza, trwająca 6-8 tygodni praktyka, podczas której będzie uczyć języka w szkołach, liceach oraz NGO lub np. prowadzić szkolenia z tematyki umiejętności miękkich.

Co dodatkowo wyróżnia AIESEC z pośród innych ofert wyjazdu za granicę, to m.in.: przygotowanie do praktyki oraz pomoc w załatwieniu formalności związanych z wyjazdem. Dodatkową korzyścią dla zainteresowanych są pomysły na animację czasu wolnego. Staż zagraniczny to nie tylko doświadczenie zawodowe, wpis do CV i nauka języków obcych na żywo. To również ekscytująca przygoda, okazja na poznanie innej kultury, tradycji, na poznanie nowych ciekawych ludzi.

Jak opowiada Beata, absolwentka filologii i pedagogiki: „Uwielbiam podróżować i moim marzeniem było zdobycie doświadczenia zawodowego w kraju, który różni się zupełnie od Polski, a przy okazji poznać kolejny język obcy oraz inną kulturę. W taki sposób, pracuję już 4 miesiąc w prywatnej szkole w stolicy Kolumbii – Bogocie. Sama podróż do Ameryki Południowej była wielkim przeżyciem, nie obyło się bez obaw, ale już na lotnisku w Bogocie czekali na mnie ludzie z AIESEC, którzy pomogli mi znaleźć mieszkanie, zaopiekowali się mną i nie czułam się tu samotna

Pozytywnie wspominają swoją praktykę również Kasia i Tomek, studenci SGH, którzy wyjechali do Tajwanu: „W czasie miesięcznego pobytu w małej miejscowości Nanjho większość swojego czasu spędzaliśmy z dziećmi. Prowadziliśmy zajęcia z języka angielskiego, polskiego, opowiadaliśmy im również o Polsce i Europie, której nie znały. Do tego razem jedliśmy, bawiliśmy się, jeździliśmy na basen czy inne wycieczki. Cały czas zaskakiwała nas obserwacja tej egzotycznej kultury, podglądaliśmy też życie zwykłych ludzi na Tajwanie: przygotowywanie posiłków, tradycyjne obrzędy czy modlitwy. Pokazano nam jak kaligrafuje się po chińsku, gra na tradycyjnych instrumentach czy w baseball, który jest sportem narodowym na Tajwanie

Odważ się wykorzystać pozostały czas i aplikuj na www.wroclawue.aiesec.pl

Kontakt Prasowy:
Piotr Kuciapski
Wiceprezydent ds. Komunikacji i Public Relations
Email: kuciapski.piotr@gmail.com

Czym jest AIESEC?
AIESEC jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Jest obecny w 107 krajach na świecie i liczy 50 000 członków. W AIESEC tworzysz i prowadzisz projekty o różnorodnej tematyce m.in. marketing, technologie informacyjne, edukacja międzykulturowa itp.
Masz również możliwość wyjazdu na praktykę zagraniczną, bierzesz udział w międzynarodowych konferencjach, a także zdobywasz nowe umiejętności takie jak: zarządzanie czasem, sztuka prezentacji, sprzedaż, negocjacje.