Wielokulturowość w pigułce podczas Global Village

global.village.logo

Wielokulturowość w pigułce podczas Global Village

Po raz pierwszy mieszkańcy Wrocławia będą mogli uczestniczyć w festiwalu kulturowym Global Village. Wszyscy, którzy mają chęć na obcowanie z międzynarodowością, zaproszeni są do D.H. Renoma, gdzie będą mieli okazję zakosztować smaku wielu kultur.
Już 11 grudnia, organizacja AIESEC zaprasza na spotkanie z zagranicznymi praktykantami, połączone z degustacją oraz prezentacją kultury danego państwa, a wszystko to owiane będzie atmosferą świąt.

Global Village to festiwal wielu kultur, odbywający się już od 10 lat na całym świecie. W tym roku wydarzenie to będzie miało miejsce we Wrocławiu i zgromadzi praktykantów z 13 krajów świata. Opowiedzą oni o swoich kulturach, zwyczajach, i tych świątecznych, i nie związanych z Bożym Narodzeniem, oraz przygotują degustacje rodzimych potraw. Dodatkowo z każdym
z zagranicznych praktykantów porozmawiać będzie można osobiście. Festiwal przygotowany jest przez dwa zespoły organizujące dwa projekty we Wrocławiu AIESEC University oraz Akademię Perspektyw.

Oprócz prezentacji krajów, uczestnicy Global Village wezmą udział w wielu konkursach i zabawach przygotowywanych przez organizatorów. Do zdobycia czekają ciekawe nagrody. Najmłodszych zapraszamy do kącika dziecięcego, gdzie organizowane będą gry i zabawy. W planie przewidziane również są występy nawiązujące do wielokulturowości. Goście, którzy pojawią się na wydarzeniu, zobaczą  Wrocław w całkiem innym świetle.

Wyżej wymienione projekty funkcjonujące w ramach AIESEC, na co dzień łączą w swoim działaniu międzynarodowość i współpracę z młodymi ludźmi.  AIESEC University, to zespół organizujący warsztaty językowe mające nietypową formę. Organizowane są dla studentów z wrocławskich szkół wyższych i przeprowadzone przez zagranicznych praktykantów. Akademia Perspektyw
to projekt skierowany do licealistów, mający na celu przeprowadzenie cyklu szkoleń dotyczących autoprezentacji, sztuki negocjacji i innych szkoleń miękkich przez specjalistów z całego świata.
Już w grudniu będzie możliwość spotkania tych wszystkich ludzi na Global Village.

Szczegóły już wkrótce będzie można znaleźć na plakatach, ulotkach oraz stronach internetowych projektów AIESEC University (www.learnbyplay.pl ) oraz Akademii Perspektyw (www.akademiaperspektyw.pl). Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego z organizatorami.

Osoba kontaktowa:
Paulina Kuśnierz