Obóz adaptacyjny w Białym Dunajcu

28. Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu

Największy, najstarszy, najtańszy i najlepszy.Wraz  z początkiem czerwca ruszają zapisy na 28. Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu. Obóz odbywa się w dniach od 31 sierpnua do 14 września. Zakopiański adapciak organizują 11 wrocławskich i 2 opolskie wspólnoty.

W pierwszej połowie września, w Białym zamieszka ok. siedmiuset studentów z całej Polski, głównie z Wrocławia i Opola. Tegoroczny wyjazd jest już 28. obozem.
Nie są to ani rekolekcje, ani wczasy. Biały to jedyny w swoim rodzaju obóz studencki. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza niepowtarzalnej i atrakcyjnej atmosferze, organizacji.
Niemal codziennie wychodzimy w góry na zróżnicowane pod względem trudności szlaki. Trasy planują osoby kompetentne – tzw. Turystyczni. Na obozie aktywnie wypoczywamy. Delektujemy się pięknem Polskich Tatr.
Dzięki Duszpasterzom i licznym spotkaniom możemy rozwinąć się duchowo. Obóz zbliża do Boga, ponieważ daje możliwość uczestnictwa w codziennych Mszach Św., konferencjach oraz innych inicjatywach.
Co roku obóz oferuje wiele atrakcji, m.in. bieg otrzęsinowy, żakariadę (spotkanie studentów w gronie konkretnych kierunków studiów), dzień sportu, konkurs piosenki wszelakiej, dyskoteki i wiele innych. Osobami odpowiedzialnymi za ogólnie pojętą integrację i walkę z nudą są tzw. Kulturalni.
Wspólne życie pozwala zawrzeć znajomości z rówieśnikami, a także „starszymi” studentami. Niejednokrotnie przyjaźnie obozowe trwają długo, długo po Dunajcu.
Dwa tygodnie spędzone wspólnie w jednej chacie przybliża nas do życia danego Duszpasterstwa. Dzięki obozowi możemy zaaklimatyzować się w jednym z 13 Duszpasterstw Akademickich wspomnianych wcześniej miast.
Już wkrótce przecież ruszymy na studia, na kolejny rok. Wypłyniemy ku nowym brzegom, a wiadomo, że wierny przyjaciel potężną obroną, kto go znalazł, skarb znalazł.
Organizatorami obozu są studenci zaangażowani w życie Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola. Opiekę duchową sprawują Duszpasterze.
Koszt obozu:  380 zł (zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie).
Zapisywać się można od początku czerwca w jednym z trzynastu duszpasterstw współorganizujących Obóz, oraz przez formularz zgłoszeniowy na głównej stronie wyjazdu - www.bialydunajec.org
Honorowi patroni Obozu: Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, Prezydent Wrocławia - Rafał Dutkiewicz, Prezydent Opola - Ryszard Zembaczyński, Metropolita wrocławski - abp Marian Gołębiewski, Biskup opolski - bp Andrzej Czaja.
Patroni medialni: Radio Luz, dlastudenta.pl, Gość Niedzielny, Radio Rodzina. Gość Niedzielny
Do zobaczenia!