Stypendium im. Fritza Sterna

Niemiecka Fundacja Narodowa (Deutsche Nationalstiftung) powołana do życia przez byłego Kanclerza Republiki Federalnej Niemiec, Helmuta Schmidta, przeznaczyła Nagrodę im. Richarda von Weizsäckera 2010 na kontynuację programu stypendiów im. Fritza Sterna.
Gremium przyznające stypendia zwraca szczególną uwagę z jednej strony na badania polskich historyków i kulturoznawców dotyczące historii Niemiec i kultury w kontekście europejskim oraz stosunków między Niemcami i ich sąsiadami. Z drugiej strony wspiera badania młodych niemieckich naukowców na temat historii Wrocławia, Śląska i Polski na tle przemian europejskich. Stypendia im. Fritza Sterna będą kierowane zwłaszcza do tych badaczy, którzy projekty naukowe rozwijająne na macierzystych uniwersytetach w Polsce i w Niemczech, chcą realizować podczas jednomiesięcznych pobytów przeznaczonych na badania archiwalne i biblioteczne. Wnioski mogą składać zarówno osoby piszące pracę licencjacką, jak i magisterską.

Kandydaci z Polski proszeni są o składanie wniosków drogą pocztową lub mailową na adres:

Prof. dr hab. Krzysztof Ruchniewicz

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego

ul. Strażnicza 1-3

PL 50-206 Wrocław