Pożegnalismy Profesor Danutę Misińską

Z wielkim bólem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Prof. zw. dr hab. Danuty Misińskiej

Emerytowanej profesor zwyczajnej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu,
honorowego profesora Uniwersytetu Ekonomicznego, z którym związana  była naukowo
i dydaktycznie od 1964 roku, pełniąc funkcje:
Zastępcy Dyrektora Instytutu Ekonomii Politycznej w okresie 1981 – 1982
Zastępcy Dyrektora Instytutu Rachunkowości w latach 1989 – 1991
Prodziekana Wydziału Zarządzania Informatyki w latach 1996 – 2002
Kierownika Katedry Teorii Rachunkowości i Analizy Finansowej w latach 1987 – 2004
wieloletniej Przewodniczącej Senackiej Komisji Budżetowej.

Profesor Danuta Misińska była wybitnym specjalistą w zakresie teorii rachunkowości i rachunkowości bankowej, autorem wielu prac naukowych dotyczących podstaw rachunkowości i rachunkowości globalnej.
Była Promotorem kilkunastu prac doktorskich  oraz Wychowawcą wielu pokoleń ekonomistów z zakresu rachunkowości.

W Osobie Pani Profesor utraciliśmy Człowieka szlachetnego serca, cieszącego się powszechnym szacunkiem.

Rodzinie i Najbliższym Pani Profesor wyrazy głębokiego współczucia i żalu składają

Rektor i Senat
oraz cała społeczność akademicka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Uroczyste pożegnanie Profesor Danuty Misińskiej odbyło się dnia 27 sierpnia 2011 r.