Zmarł Profesor Stanisław Kiełczewski

Z wielkim smutkiem  informujemy, że nasze środowisko akademickie utraciło wielkiego uczonego

Profesora zwyczajnego dr. hab. Stanisława Kiełczewskiego

Profesora honorowego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Twórcy i wieloletniego Kierownika Katedry Zarządzania Strategicznego

Profesor Stanisław Kiełczewski był Twórcą polskiej szkoły naukowej: Strategie rozwojowe władz publicznych i organizacji gospodarczych opracowywane i monitorowane w logice Quality of Life (Jakości życia) i respektujące zasadę kompatybilności ich celów rozwojowych.
Wypromował 9 doktorów, 5  profesorów i ok. 1500 magistrów.
Był Autorem ponad 150 publikacji i 6 książek.
Aktywnie działał w PTE.

W latach osiemdziesiątych był doradcą Zarządu Regionu Dolnośląskiego „Solidarności” (w latach 1980-1981 r.); delegatem Zarządu Regionalnego na I Krajowy Zjazd „S”, doradcą  wojewody wrocławskiego 1989-1990; doradcą Prezesa Banku Zachodniego 1994-1999.

W Osobie Pana Profesora nasze środowisko traci Człowieka szlachetnego serca,
cieszącego się powszechnym szacunkiem.

Rodzinie i Najbliższym Pana Profesora składamy wyrazy głębokiego współczucia i żalu

Msza  odbędzie się w Kościele św. Augustyna, ul. Sudecka 90
30 września o godz. 11:00