Seminarium poświęcone X rocznicy śmierci Profesora Andrzeja Baborskiego

„Zostawiajmy po sobie dobre imię i trwałą pamięć wśród śmiertelnych, aby życie nasze nie przeszło nadaremnie”

(Leonardo da Vinci)

W tym roku (10 listopada) przypadła X rocznica śmierci Profesora Andrzeja Baborskiego, byłego Rektora uczelni i Człowieka bardzo zasłużonego dla regionu i kraju. Z tej okazji w dniu 29 listopada (wtorek) o godz. 11 w sali Rady Wydziału ZIF (budynek „Z” s. 105) zorganizowano seminarium poświęcone działalności Profesora w wielu obszarach Jego zainteresowań, m.in. na niwie naukowej, politycznej, kulturalnej i społecznej. To była wielka osobowość, człowiek renesansu, podkreślali wszyscy uczestnicy seminarium.

Spotkanie poprzedziła uroczystość nadania drzewu zasadzonemu 18 lat temu przez prof. Andrzeja Baborskiego nazwy „Dąb Andrzej”.

x_rocznica_prof_baborskiego_8

x_rocznica_prof_baborskiego_1 x_rocznica_prof_baborskiego_2