Dzień z Naturą 2000

Natura 2000 w centrum Wrocławia!
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie  promujące idee sieci Natura 2000 wśród studentów.
30 marca 2012 r. (piątek) w godzinach 9-16 zapraszamy do specjalnie zaaranżowanej przestrzeni na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, w której studenci będą mogli zapoznać się z założeniami Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 oraz nagrać własny spot reklamujący tę formę ochrony przyrody.

– Chcemy, w ramach kampanii „Natura 2000. Poczuj to!”, przekonać studentów, że można zachować równowagę pomiędzy rozwojem gospodarczym regionu a ochroną środowiska przyrodniczego – mówi Katarzyna Łapińska, Naczelnik Wydziału Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000 w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu – Pragniemy także pokazać, że obszary Natura 2000 są na „wyciągnięcie ręki” i wcale nie trzeba przemierzać setek kilometrów, by korzystać z ich walorów – dodaje. Dla przykładu, w obrębie samego miasta Wrocławia znajduje się aż pięć obszarów Natura 2000. Ponadto na terenie dwóch obszarów położonych w granicach województwa dolnośląskiego – Torfowiska Gór Izerskich oraz Góry Bialskie i Grupa Śnieżnika, w ubiegłym roku zorganizowano studenckie obozy ekologiczne.

Na specjalnie zaaranżowanym stoisku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu będzie można zrelaksować się jedząc serwowane przez hostessy jabłka z polskich sadów i grając w gry wykonane z drewna. Jednak co najważniejsze, będzie można zapoznać się z ideą sieci Natura 2000. Odgłosy natury zmiksowane zostaną z muzyką klubową, na żywo serwowaną przez DJ-a. Dla odważnych i kreatywnych przygotowano specjalną atrakcję – wszyscy, którzy zechcą pogimnastykować się przed kamerą, aby zareklamować sieć Natura 2000, otrzymają unikatowy singiel Kasi Nosowskiej. Na płycie znalazła się piosenka „O lesie”, którą artystka dedykowała kampanii „Natura 2000. Poczuj to!”, wraz z teledyskiem zrealizowanym latem na obszarach Natura 2000.
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest już ostatnim przystankiem roadshow organizowanego w ramach kampanii „Natura 2000. Poczuj to!”, realizowanej przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Wcześniej kampania odwiedziła uczelnie w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku i Katowicach. Więcej informacji o kampanii na stronie www.poczujnature.pl