Seminarium dot. nowych dyscyplin naukowych

Zapraszamy na seminarium  uczelniane w dniu 7 maja  2012 r.  w godz. 11.00-12.30 w Sali nr  W3
I.    Informacje wstępne
W rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 8 sierpnia 2011 r. w sprawie obszarów wiedzy, dziedzin nauki i sztuki oraz dyscyplin naukowych i artystycznych, znalazły się nowe dyscypliny naukowe, a wśród nich dyscyplina
pn. „NAUKI  O POLITYCE PUBLICZNEJ”,
usytuowanej  w dziedzinie nauk społecznych.
W ślad za tym, Prezydium Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów powołało Zespół ds. nowych dyscyplin naukowych, który rozpoczął prace w dniu 10 października 2011 r.  W ramach prac tego Zespołu, opracowanie opisu tej dyscypliny powierzono Prof. Jerzemu Woźnickiemu, jako ekspertowi odpowiedzialnemu. Dokument zawierający ten opis, w dniu 7 lutego 2012 r.  został  przekazany Przewodniczącemu Centralnej Komisji.
Opracowany opis stanie się jednym z dokumentów stanowiących podstawę składania przez zainteresowane wydziały szkół wyższych, wniosków o przyznanie uprawnień do doktoryzowania w nowej dyscyplinie pn. nauki o polityce publicznej.

II.    Zakres tematyczny Seminarium
W ramach Seminarium,
gość Uczelni, Prof. dr hab.  Jerzy Woźnicki (Politechnika Warszawska)
przedstawi do dyskusji  opis dyscypliny pn. nauki o polityce publicznej, a w tym  genezę jej wprowadzenia, jej przedmiot, zakres, cele i instrumentarium badawcze, proponowane specjalności oraz wnioski i uwagi końcowe.