Program Studium Generale UWr

„Celem Interdyscyplinarnego Seminarium Studium Generale Universitatis Wratislaviensis im. Profesora Jana Mozrzymasa  jest stworzenie pomostów pomiędzy dziedzinami wiedzy specjalistycznej, szukanie uniwersalnych praw pozwalających poznać i zrozumieć otaczający nas świat. Rzeczywistość, w której żyjemy, ma różne oblicza. Wykłady wybitnych naukowców przedstawiających na seminariach Studium Generale aktualne i ważne osiągnięcia w różnych dziedzinach wiedzy mają ukazać oblicza tej rzeczywistości i pokazać jej jedność.
Studium Generale ma wieloletnią tradycję. Założone zostało przez prof. Jana Mozrzymasa (1937-2006), fizyka, rektora uczelni w kadencji 1984-1987 i powołane uchwałą Senatu UWr w dniu 17 lutego 1993 roku. Nieoficjalnie działa jednak od grudnia 1991 r. Spotkania seminarium są otwarte dla wszystkich chętnych. Wykład, podczas którego autor przedstawia najnowsze wyniki badań z określonej dziedziny wiedzy na tle wcześniejszych dokonań naukowych, a także swoje przemyślenia i refleksje, trwa około 45 minut. Następnie prowadzona jest dyskusja, poprzedzona wprowadzeniem” (Źródło:strona macierzysta programu)

Zobacz program http://www.uni.wroc.pl/warto-zajrze%C4%87/studium-generale-11