Studencie teraz to TY oceniasz! Wypełnij ankietę on-line

Studencie teraz to TY oceniasz! Wypełnij ankietę on-line i oceń swoich wykładowców do 30 kwietnia.

Ruszyła ewaluacja kadry dydaktycznej za semestr zimowy 2011/2012 - po raz pierwszy realizujemy ją za pomocą ankiety on-line. Nie przegap okazji, by podzielić się z nami swoją opinią i wypełnij ankietę do 30 kwietnia! <czytaj więcej>

CO TO JEST EWALUACJA KADRY DYDAKTYCZNEJ I NA CZYM POLEGA?
Po zakończeniu każdego semestru Centrum Jakości Kształcenia przeprowadza EWALUACJĘ KADRY DYDAKTYCZNEJ, podczas której każdy student studiów licencjackich i magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym ma okazję ocenić pracowników dydaktycznych i prowadzone przez nich zajęcia.
Wypełniając krótką ankietę on-line dostępną  pod linkiem: https://ankieta.ue.wroc.pl/    możesz przekazać nam informację zwrotną między innymi o tym czy zajęcia, w których uczestniczyłeś w poprzednim semestrze były interesujące, jak prowadzący traktował studentów, czy uważasz, że zostałeś sprawiedliwie oceniony.

CZY MOJE ODPOWIEDZI SĄ ANONIMOWE?

Wyniki wypełnionej ankiety są i zawsze będą w 100% anonimowe! Opinie wyrażone przez studentów analizowane i prezentowane są w zestawieniach ZBIORCZYCH a nie jako oceny pojedynczych studentów (czyli np. jako podsumowanie odpowiedzi wszystkich studentów danego wydziału albo wszystkich studentów studiów stacjonarnych w porównaniu do wyników studentów studiów niestacjonarnych).
Przed wypełnieniem ankiety prosimy Cię o podanie numeru Twojego indeksu, ponieważ nie chcemy byś tracił czas wybierając - spośród ogromu zajęć prowadzonych na całej uczelni - te, w których sam uczestniczyłeś. Dzięki takiemu rozwiązaniu, gdy podajesz numer swojego indeksu, program komputerowy przedstawia Ci do oceny właściwe przedmioty – odpowiednie dla Twojego roku i kierunku studiów i możesz szybko ocenić właściwe zajęcia.
Numer indeksu nie jest widoczny przy Twoich odpowiedziach – w danych, które opracowujemy znajdują się tylko informacje o Twoim roku, trybie, kierunku studiów oraz wydziale.
Jeśli masz wątpliwości dotyczące tego, w jaki sposób opracowywane są wyniki ankiet, przyjdź do Centrum Jakości Kształcenia – pokażemy Ci jak wygląda plik z wynikami ankiet, jak tworzymy tabele i zestawienia zbiorcze. Zapraszamy!

JAK ANALIZOWANE I PUBLIKOWANE SĄ WYNIKI ANKIET?
Po zakończeniu wypełniania ankiet przez studentów, pracownicy Centrum Jakości Kształcenia sporządzają zestawienia zbiorcze wyników, których celem jest między innymi odpowiedź na pytania:
•    Jak studenci oceniali kompetencje poszczególnych pracowników dydaktycznych i prowadzone przez nich zajęcia?
•    Które z ocenianych wymiarów (pytań) są mocnymi a które słabymi stronami pracowników dydaktycznych Uniwersytetu Ekonomicznego?
•    Czy mocne i słabe strony pracowników dydaktycznych różnią się w poszczególnych wydziałach i katedrach? Czy zmieniają się w czasie (w porównaniu do wyników ewaluacji z lat poprzednich)?
•    Czy doświadczenie dydaktyczne (stopień naukowy) pracowników naukowych jest związane z uzyskiwanymi przez nich ocenami: czy inaczej oceniani są profesorowie a inaczej doktorzy czy doktoranci?
•    Czy oceny różnych form zajęć – wykładów, ćwiczeń, laboratoriów - istotnie różniły się od siebie?
•    Czy sposób dokonywania oceny był związany z charakterystyką oceniających studentów – czy inaczej oceniają zajęcia studenci różnych lat, różnych trybów studiów, różnej płci?
Efekty analiz są opisywane w raportach szczegółowych – dla każdego z wydziałów osobno, a także w raporcie głównym – zawierającym informacje o wynikach ewaluacji na wszystkich wydziałach, ich porównanie a także omówienie zmian w stosunku do wcześniej prowadzonych ewaluacji.
Raport główny jest przekazywany do publicznej wiadomości i mają do niego dostęp zarówno Władze Uczelni, jak i pracownicy dydaktyczni i studenci. Fragmenty raportu i co ciekawsze wyniki wraz z omówieniem publikowane są również za pośrednictwem mediów studenckich i strony Centrum Jakości Kształcenia. W związku z ochroną danych osobowych, raport ten nie może zawierać szczegółowych wyników wszystkich pracowników naukowych. Wyniki personalne zamieszczane są w raportach szczegółowych i przekazywane są do wglądu Władzom poszczególnych wydziałów.
Jeśli masz pytania lub sugestie dotyczące ankiety albo chcesz podzielić się z nami swoimi pomysłami o tym co jeszcze powinna uwzględniać ewaluacja kadry dydaktycznej – skontaktuj się z nami:
Centrum Jakości Kształcenia
e-mail: cjk@ue.wroc.pl