Konferencja „Plan zaopatrzenia miasta w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe"

Konferencja „Plan zaopatrzenia miasta w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe – oczekiwania i rola interesariuszy* w procesie jego tworzenia”

20 czerwca 2012 r. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, ul. Komandorska 118/120, godz. 11.00 – 14.00

- Czym jest plan zaopatrzenia miasta w energię elektryczną, ciepło i gaz?
- Kto i kiedy ma obowiązek opracować i nowelizować taki plan?
- Kto powinien dbać o bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców miasta?
- Jaką rolę w tworzeniu planu zaopatrzenia miasta w energię elektryczną, ciepło i gaz mają interesariusze?
 - Dlaczego zapisy Prawa energetycznego są dalekie od codziennej praktyki?

Szanowni Państwo,

to zaledwie kilka narzucających się pytań, na które będziemy chcieli znaleźć odpowiedź podczas tej konferencji. Do uczestnictwa zaproszeni zostali wybitni polscy naukowcy związani z sektorem energetycznym, eksperci renomowanych firm prawniczych specjalizujący się w Prawie energetycznym, uznani w kraju praktycy parający się na co dzień tworzeniem i opiniowaniem planów energetycznych. I główni zainteresowani czyli interesariusze.

ORGANIZATORZY KONFERENCJI:
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
53-345 Wrocław, ul. Komandorska 118/120, tel.: 71368 01 00, fax: 71 367 27 78
e-mail: kanclerz@ue.wroc.pl

Agencja Promocji Energii sp. z o.o.
03-075 Warszawa, ul. Brzezińska 23 S, tel.: 22 826 14 33,
www.energetykon.pl
e-mail: energiaporadnik@wp.eu, e-mail: agencjaenergia@neostrada.pl

RAMOWY PROGRAM KONFERENCJI:
11.00 – Otwarcie Konferencji przez JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. dr hab. Bogusława Fiedora
Moderatorzy dyskusji: prof. Bogusław Fiedor, prof. Jacek Malko – Politechnika Wrocławska, Krzysztof Stanisławiak – Agencja Promocji Energii
11.15 – 12.20 – Prawne, ekonomiczne i społeczne aspekty tworzenia planu
12.20 – 12.40 – Przerwa kawowa
12.40 – 14.00 – Oczekiwania i rola interesariuszy w procesie tworzenia planu
14.00 –14.300 – Lunch

PATRONAT MEDIALNY
www.energetykon.pl
www.cire.pl
„ENERGIA. Poradnik producenta i użytkownika”

* Interesariusze: w zarządzaniu projektami to osoby, które nie są bezpośrednio zaangażowane w projekt lecz jego wyniki mają na nie istotny wpływ, dlatego są żywotnie zainteresowane w pomyślnym lub niepomyślnym ukończeniu projektu. Z tego powodu interesariusze (oraz ich opinie) muszą być brane pod uwagę zarówno przez kierownika projektu, jak i jego sponsora. Szersza definicja - która ma odniesienie do tytułu konferencji - obejmuje wszystkie osoby, jednostki bądź instytucje, które zainteresowane są tym, aby projekt się udał lub nie udał.