Analityka gospodarcza kierunkiem zamawianym

Projekt Analityka gospodarcza – odpowiedź na zapotrzebowanie rynku to kolejna aplikacja pracowników Sekcji Obsługi Projektów Rozwojowych, która znalazła uznanie w oczach ekspertów.  Projekt zakwalifikował się  do dofinansowania w ramach ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju konkursu na kierunki zamawiane. Na bardzo atrakcyjne studia stacjonarne I stopnia dające olbrzymie szanse na znalezienie ciekawej pracy mogą liczyć tegoroczni maturzyści.
Władze Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów UE we Wrocławiu w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie pracodawców opracowały unikatowy kierunek Analityka gospodarcza. Działalność gospodarcza w coraz większym stopniu zależna jest bowiem od efektywnego wykorzystania informacji, zarówno wewnętrznych, dotyczących procesów biznesowych, jak i zewnętrznych - rynkowych. Z tego powodu na rynku pracy pojawiło się zapotrzebowanie podmiotów o różnej skali na specjalistów z zakresu analizy danych ekonomicznych. Tendencje te będą się nasilać w związku z procesami cyfryzacji polskiej gospodarki. Takie zapotrzebowania wskazali też pracodawcy na spotkaniach panelowych organizowanych w projektach rozwojowych Uniwersytetu.
W projekcie zaplanowano udział 56 osób. Założono realizację pełnego cyklu studiów w naborze 2012/2013. Przyjęto, że kobiety będą stanowiły co najmniej 40% studentów. Dzięki uczestnictwu w Projekcie studenci otrzymają wsparcie pozwalające im na zwiększenie swojej konkurencyjności na rynku. Wsparcie finansowe w postaci stypendiów dla osób o wysokiej średniej ocen (50% studiujących) pozwoli częściowo zmniejszy barierę finansową. Zajęcia wyrównawcze z matematyki dadzą szansę nadrobić ewentualne zaległości osobom kończącym różne szkoły ponadgimnazjalne.
W Projekcie oferujemy:
Serdecznie zapraszamy!
Rekrutacja prowadzona jest przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną znajdującą się w budynku Z, sala nr 3, tel. 36 80 374
Podstawą kwalifikacji jest suma punktów z części pisemnej egzaminu maturalnego z przedmiotów język obcy, matematyka oraz wybranego innego przedmiotu

Szczegółowe informacje można znaleźć na
rekrutacja.ue.wroc.pl
sopr.ue.wroc.pl