Międzynarodowe konferencje na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

W dniach od 28 czerwca do 1 lipca 2012 roku na naszej uczelni gościć będziemy naukowców z całego świata, gdyż odbędą się jednocześnie dwie międzynarodowe prestiżowe konferencje, których współorganizatorami są pracownicy z Instytutu Informatyki Ekonomicznej UE we Wrocławiu.
Pierwszą z nich jest międzynarodowa konferencja ENASE 2012 – 7 th International Conference on Evaluation of Novel Approaches to Software Engineering. Misją tej corocznej konferencji jest to aby stała się ona międzynarodowym forum dyskusji, wymiany doświadczeń i publikacji wyników badań ekspertów branży IT w obszarze nowych metod stosowanych w inżynierii oprogramowania. Poprzednie edycje niniejszej konferencji odbywały się w następujących miejscach: Erfurt – Niemcy (2006), Barcelona – Hiszpania (2007), Madera – Portugalia (2008), Mediolan – Włochy (2009), Ateny – Grecja (2010), Pekin – Chiny (2011). Wszystkie aktualne informacje dotyczące konferencji znaleźć można na stronie internetowej: www.enase.org.

Drugą konferencją jest ICEIS 2012 – 14th International Conference on Enterprise Information Systems. Podobnie jak w przypadku konferencji ENASE, jej organizatorem obok Instytutu INSTICC z Portugali są pracownicy Instytutu Informatyki Ekonomicznej UE we Wrocławiu (a w szczególności prof. Leszek Maciaszek, dr Artur Rot, dr Wiesława Gryncewicz i dr Radosław Rudek). Konferencja jest organizowana również we współpracy z The Association for the Advancement of Artificial Intelligence (AAAI) oraz The Institute of Electronics  Information and Communication Enginners (IEICE).
Celem tej konferencji jest między innymi integracja naukowców i praktyków zainteresowanych tematyką aplikacji i systemów informatycznych w biznesie. W ramach konferencji odbędzie się jednocześnie kilka sesji dotyczących różnych aspektów zastosowań technologii i systemów informatycznych w organizacjach.
We Wrocławiu odbędzie się 14 edycja tej konferencji, poprzednie odbywały się w następujących miejscach: Setubal – Portugalia (1999), Stafford – Wielka Brytania (2000), Setubal – Portugalia (2001), Ciudad Real – Hiszpania (2002), Angers – Francja (2003), Porto – Portugalia (2004), Miami – USA (2005), Pafos – Cypr (2006), Funchal, Madera – Portugalia (2007), Barcelona – Hiszpania (2008), Mediolan – Włochy (2009), Ateny – Grecja (2010), Pekin – Chiny (2011).
Wszystkie aktualne informacje dotyczące konferencji znaleźć można na stronie internetowej: www.iceis.org.