Informacja o pomocy materialnej w roku 2012/13

Przed złożeniem wniosku o pomoc materialną, proszę o zapoznanie się z Regulaminem  oraz INFORMACJĄ  DOTYCZĄCĄ SKŁADANIA WNIOSKÓW na stronie dds.ue.wroc.pl

Wnioski na rok akademicki 2012/2013 będą przyjmowane w terminie od 1 do 31 października 2012.

Wniosek należy wypełnić pismem drukowanym lub komputerowo.

Wymagane dokumenty:

Załącznik nr 3 - Wniosek

Załącznik nr 3.1 – Zaświadczenie z Urzędu Skarbowego lub Oświadczenie za rok 2011  w/g wzoru  - dotyczy wszystkich pełnoletnich członków rodziny.

Załącznik nr 3.2 – Zaświadczenie z ZUS-u lub Oświadczenie za rok 2011  w/g wzoru  - dotyczy   wszystkich pełnoletnich członków rodziny.

Załącznik nr 3.3 – dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą w roku 2011  opodatkowaną  w formie:
    - ryczałtu ewidencjonowanego
    - karty podatkowej

Załącznik nr 3.4 - Zaświadczenie z Urzędu Skarbowego lub Oświadczenie za rok 2011 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej w/g wzoru  - dotyczy   wszystkich pełnoletnich członków rodziny.

Załącznik nr 3.5 – dotyczy   wszystkich pełnoletnich członków rodziny.
Dochody nie podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym za rok 2011, wykazane w pouczeniu zał. nr 3.5,  należy udokumentować Zaświadczeniem  lub Oświadczeniem    potwierdzającym ich wysokość. Zaświadczenie wystawia instytucja wypłacająca świadczenie.

Załącznik nr 3.6 – Oświadczenie o dochodzie uzyskanym w roku kalendarzowym 2012 wypełniają tylko osoby, które osiągnęły dochód z powodu:
- zakończenia urlopu wychowawczego,
-uzyskania prawa do zasiłku lub stypendium dla bezrobotnych,
-uzyskania zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, z wyłączeniem pracy wykonywanej
   na podstawie umowy o dzieło,
- uzyskania zasiłku przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego, nauczycielskiego
  świadczenia kompensacyjnego, a także emerytury lub renty, renty rodzinnej lub renty socjalnej,
  z wyjątkiem rent przyznawanych rolnikom w związku z przekazaniem lub dzierżawą gospodarstwa
  rolnego,
- rozpoczęcia pozarolniczej działalności gospodarczej;
- uzyskania zasiłku chorobowego, świadczenia rehabilitacyjnego lub zasiłku macierzyńskiego,
  przysługujących po utracie zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej;
W przypadku dochodów uzyskanych, W roku 2012 należy dołączyć oświadczenie lub zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu netto za pierwszy miesiąc następujący po miesiącu, w którym dochód został osiągnięty, (czyli drugi  m-c uzyskanego  dochodu). Należy także dostarczyć oświadczenia dotyczące ilości przepracowanych miesięcy jeśli dochód był uzyskany w roku 2011.

W przypadku dochodów utraconych należy dołączyć: świadectwo pracy lub kopie umowy zlecenia, kopie utraty renty, itp. oraz określić wysokość utraconego dochodu.

Załącznik nr 3.7 – Oświadczenie wypełniają  studenci, starający się  stypendium  socjalne w zwiększonej wysokości z tytułu zamieszkania w domu studenckim lub w obiekcie innym niż dom studencki (wymaga pisemnego uzasadnienia- zał. nr 3.7 )
/dot. tylko studentów i doktorantów studiów stacjonarnych/

W zależności od indywidualnej sytuacji studenta do wniosku o stypendium socjalne, należy dołączyć  również:
- zaświadczenia lub oświadczenia ze szkół lub uczelni o pobieraniu nauki przez rodzeństwo pełnoletnie do 26 roku życia,
- kopie odpisów aktów urodzenia rodzeństwa,
- kopie odpisu skróconego aktu zgonu jednego lub obojga rodziców,
- kopie odpisu skróconego aktu ślubu wnioskodawcy,
- kopie odpisu aktu urodzenia dziecka,
- kopie odpisów prawomocnego wyroku sądu orzekającego rozwód lub separację studenta lub
    rodziców studenta,
- zaświadczenie lub oświadczenie z urzędu pracy o zarejestrowaniu studenta lub członka rodziny jako bezrobotnego
- i wysokości pobieranych świadczeń (netto) za pierwszy miesiąc następujący po miesiącu otrzymania
    świadczenia lub oświadczenie o niezarejestrowaniu,

Studenci, rozpoczynający studia na drugim stopniu, muszą do wniosku dołączyć dyplom
       ukończenia studiów pierwszego stopnia.