Wyróżnienie dla prof. Bożeny Borkowskiej

4 lipca 2012 r., odbyło się na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego uroczyste ogłoszenie wyników konkursu o Nagrodę CARS 2012, zorganizowanego przez Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych (CARS) WZ UW.
Nagrodę i wyróżnienie w konkursie ufundował PKO Bank Polski.

Kapituła przyznała dr hab. Bożenie Borkowskiej,prof. UE z Katedry Mikroekonomii i Ekonomii Instytucjonalnej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wyróżnienie za pracę pt. Regulacja monopolu naturalnego w teorii i praktyce (wydanej w Wydawnictwie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w 2009) chcąc w ten sposób podkreślić znaczenie ekonomii konkurencji w badaniach nad konkurencją i ochroną przed jej ograniczeniami.
Książka Profesor Bożeny Borkowskiej jest już pozycją uznaną, gdyż w 2011 r. otrzymała Nagrodę Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Laureatem Nagrody CARS 2012, przyznanej w konkursie zorganizowanym przez Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych został dr hab. Marek Szydło, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego za pracę pt. Prawo konkurencji a regulacja sektorowa (Warszawa 2010).