X Competence in EuroPreneuship (COEUR) – Idea Generation Workshop

coeur_logo  cll_logo_polskie_kolor
 16. września rozpoczynają się 10. warsztaty dla młodych przedsiębiorców Competence in EuroPreneuship – Idea Generation Workshop, których organizatorami są dr Tomasz Dyczkowski i prof. Andrzej Kardasz z Katedry Controllingu. Potrwają one do 23. września br. i odbędą się we Wrocławiu oraz w Szklarskiej Porębie.
W tegorocznej jubileuszowej edycji udział wezmą pracownicy naukowi i studenci Uczelni Partnerskich projektu COEUR z: Polski, Niemiec, Portugalii, Szkocji, Finlandii, Francji, Holandii, Czech oraz przedstawiciele Nanfang College przy Uniwersytecie Sun Yat-sena w Kantonie, jak również zaproszeni goście ze świata biznesu.

Cele warsztatów COEUR 2012 obejmują:
  • zapoznanie Uczestników z polskimi uwarunkowaniami gospodarczymi, społecznymi i kulturowymi,
  • przedstawienie im przykładów ponadnarodowych przedsięwzięć innowacyjnych,
  • wymianę poglądów z przedsiębiorcami, którzy prowadzą swoją działalność zagranicą,
  • wykształcenie kompetencji kulturowych i pracy w międzynarodowych zespołach.
  • Wszystkich zainteresowanych projektem COEUR zapraszamy serdecznie w dniu 21 wrześnie o godzinie 10:00 do sali P2 na prezentacje efektów pracy międzynarodowych zespołów studenckich. Będą one oceniane przez jury złożone z przedstawicieli środowiska akademickiego i przedsiębiorców. Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim. Dodatkowe informacje o projekcie są dostępne na jego stronie internetowej www.coeur-module.eu
    Sponsorem konferencji jest N.I.T. spółka z o.o. z siedzibą we Wrocławiu www.ravisson.com

ravisson_logo
On September 16th the 10th Competence in EuroPreneuship - Idea Generation Workshop starts at Wroclaw University of Economics. It is organised by dr. Tomasz Dyczkowski and prof. Andrzej Kardasz from the Department of Controlling. The workshop will be held in Wroclaw and in Szklarska Poreba till September 23rd.
The anniversary edition of the workshop gathers academics and students of COEUR Partner Universities from: Poland, Germany, Portugal, Scotland, Finland, France, the Netherlands, the Czech Republic and representatives of Nanfang College of Sun Yat-sen University in Guangzhou, China, as well as businesspeople.

The objectives of the COEUR 2012 Idea Generation Workshop include:
  • providing our Guests with insights into Polish economy, society, culture and natural environment,
  • inspiring them with examples of cross-border, multicultural entrepreneurial initiatives and people who succeeded in running their businesses abroad,
  • and bringing students’ intercultural
  • team-working competence to the top, by offering stimulating conditions for team idea development.
Everybody who is interested in COEUR project is warmly welcome on September 21st, at 10:00 in the lecture hall P2 to join final presentations developed by multicultural project teams. The presentations will be evaluated by international jury consisting of academics and entrepreneurs. Presentations are held in English. Additional information on the COEUR project are available at its web-site www.coeur-module.eu
The workshop is sponsored by N.I.T. Ltd. Wroclaw www.ravisson.com

Program w dniu 17.09 (poniedziałek) godzina 9:00 sala W4 (na parterze) w Dolnośląskim Centrum Informacji Naukowej i Ekonomicznej.
 Program spotkania
CZĘŚĆ I - Środowisko gospodarcze Dolnego Śląska
9:00-9:10 Przywitanie gości przez Prorektora ds. Dydaktyki UE, prof. Edmunds Cibisa
9:10-9:40 Prezentacja sylwetki i doświadczeń Europrzedsiębiorcy (i wiceburmistrza Kępna) - Szymona Szczęsnego