IX edycja Konkursu STUDENT W USA

IX edycja Konkursu STUDENT W USA

Wygraj 4-letnie stypendium na Uniwersytecie Saint Mary’s w USA

Znasz język angielski?
Marzysz o studiach w USA?
Jesteś studentem pierwszego lub drugiego roku?

Jeśli tak, zgłoś się do udziału w konkursie i leć do USA razem z Zamkowym!

We wish you good luck!

Marka Zamkowe oraz The Wasie Foundation z Minnesoty w USA już po raz dziewiąty organizują konkurs „Student w USA”.  Edycja rusza już 19 listopada 2012 r.

Nagroda
Zwycięzca konkursu otrzyma stypendium, pokrywające całkowity koszt czteroletnich studiów magisterskich na Uniwersytecie Saint Mary’s w Minnesocie w USA.. Organizatorzy zapewniają również pokrycie kosztów utrzymania, przelotów do Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz ubezpieczenie.

Kandydaci
Konkurs jest skierowany do uzdolnionych studentów I oraz II roku kierunków stacjonarnych Uczelni Wyższych regionu Dolnego Śląska i Opolszczyzny, wyróżniających się doskonałą znajomością języka angielskiego oraz zainteresowaniem kwestiami społeczno – polityczno – kulturowymi w Polsce i na świecie.

Eliminacje i przebieg Konkursu
Zainteresowanych czekają kilkuetapowe eliminacje:
1. Pierwszy krok to zgłoszenie się do konkursu na stronie www.zamkowe.com.pl/studentwusa;
2. Kolejny etap to napisanie eseju w języku angielskim na jeden z wybranych tematów:
a) „How modern technology affects the development of higher education in Poland?”
     b) „Explain how an employer might be socially responsible? Show examples of
     employers that are guided by this motto in their business activity?”
i przesłanie go na adres  konkurs@zamkowe.com.pl

Na prace zdolnych studentów czekamy do 20 stycznia 2013 r.

3. Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni na ustną prezentację, również w języku angielskim. Prezentacja dotyczyć będzie jednego z wybranych tematów związanych z tematem eseju:
     a) „Do you think that multimedia publications and technology could replace
     traditional textbooks and academic lectures?”
     b) „What is your dream job?”
Termin prezentacji ustnych przewidziany jest na: koniec Stycznia 2013 r. i odbędzie się w siedzibie spółki Browar Namysłów.

4. Browar Namysłów wytypuje i przedstawi Fundacji The Wasie Foundation finalistów konkursu oraz prześle komplet ich prac konkursowych - do dnia 15.03.2013 r.
5. Ostateczną decyzję o wyborze studenta, który będzie studiował na Uniwersytecie Saint Mary’s podejmie The Wasie Foundation.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu 2013 roku.

Więcej informacji na temat Konkursu oraz Regulamin IX edycji Konkursu Student w USA dostępne są na stronie www.zamkowe.com.pl/studentwusa

Serdecznie zapraszamy do udziału!