Zapisy do Akademii Polskiego Filmu

1 lutego rozpoczynają się zapisy do Akademii Polskiego Filmu oraz Akademii Filmowej – Historii Kina Światowego

W lipcu 2012 roku zostało zawarte porozumienie między Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu a Polskim Instytutem Sztuki Filmowej i Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty dotyczące projektu edukacyjnego pt. ,,Akademia Polskiego Filmu", a w grudniu porozumienie między Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu a Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty dotyczące projektu edukacyjnego pt.: Akademia Filmowa – Historia Kina Światowego.

Studenci naszej Uczelni mogą zapisać się na II semestr Akademii Filmu Polskiego i Akademii Filmowej – Historii Kina Światowego. Zajęcia mają status zajęć fakultatywnych objętych punktacją ECTS (3 punkty za semestr).

Zapisy na II semestr obu akademii rozpoczną się 1 lutego o godz. 12.00 na stronie www.kinonh.pl. Do zapisów na drugi semestr obu akademii zapraszani są wszyscy zainteresowani, a w tym także osoby, które nie uczestniczyły w pierwszym semestrze.

Programy akademii w chronologiczny sposób prezentują dorobek polskiego i światowego kina. Zajęcia odbywają się popołudniami, raz w tygodniu – we wtorki o godz. 1700 w ramach Akademii Filmowej, w środy o godz. 1700 – Akademii Polskiego Filmu. Każde spotkanie rozpoczyna około godzinny, akademicki wykład wygłaszany przez filmoznawcę, po którym następuje projekcja zazwyczaj dwóch pełnometrażowych filmów fabularnych. Początek zajęć kolejnego semestru to odpowiednio: 26 i 27 lutego 2013.

W programie drugiego semestru Akademii Filmowej znajdują się: złota era kina niemego – filmy mistrzów (Dreyer, Chaplin, Stroheim, Vidor, Sternberg), kino radzieckie z arcydziełami Eisensteina, Pudownika, Dowżenki i Romma, mniej znane perły kina amerykańskiego autorstwa europejskich emigrantów (Murnau, Stiller, Leni) oraz nieme kino popularne z portretami nieśmiertelnych gwiazd (Valentino, Swanson). Cena karnetu za semestr: 240 zł (do kupienia w kasach kina, po uprzednim zapisaniu się online na zajęcia i otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia).

W programie drugiego semestru Akademii Polskiego Filmu znalazło się m.in. kino lat sześćdziesiątych: debiuty polskich nowofalowców – Zanussiego, Skolimowskiego i Leszczyńskiego; arcydzieła mistrzów – Hasa, Wajdy, Kawalerowicza, Munka; komedie Chęcińskiego i Piwowskiego, czy śląskie filmy Kazimierza Kutza. Cena karnetu za semestr: 120 zł (do kupienia w kasach kina, po uprzednim zapisaniu się online na zajęcia i otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia).

Osobą kontaktową będącą przedstawicielem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w sprawach Akademii Polskiego Filmu jest dr Magdalena Sobocińska, adiunkt w Katedrze Badań Marketingowych Instytutu Marketingu (magdalena.sobocinska@ue.wroc.pl)

Ulotka informacyjna