Zmarł Profesor Zdzisław Hellwig nestor naszej uczelni

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci cenionego autorytetu nauki polskiej
i światowej
Profesora zwyczajnego dr. hab. Zdzisława Hellwiga.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie składają Rektor, Senat Uniwersytetu Ekonomicznego we  Wrocławiu, współpracownicy i uczniowie.

Profesor zwyczajny dr hab. Zdzisław Hellwig
(1925-2013)

spoczął na Cmentarzu św. Wawrzyńca we Wrocławiu.
Pożegnaliśmy Pana Profesora 8 listopada

Społeczność akademicka uczciła pamięć Profesora Zdzisława Hellwiga uczestnicząc w żałobnym Senacie. Profesora wspominali JM Rektor prof. Andrzej Gospodarowicz (tekst wystąpienia) oraz uczniowie Profesora: prof. Walenty Ostasiewicz, prof. Jerzy Korczak, prof. Czesław Domański (z Uniwersytetu Łódzkiego),  współpracownik Profesora – prof. Andrzej Barczak (z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach) i przyjaciele – prof. Stanisława Bartosiewicz i prof. Maria Cieślak.
Odczytano także listy kondolencyjne.

Odszedł od nas na zawsze jeden z największych polskich autorytetów naukowych i dydaktycznych.
Żegnamy Mistrza i Uczonego, Człowieka wielkiego umysłu i serca, cenionego jako niekwestionowany autorytet w dziedzinie statystyki i ekonometrii. Niezwykła aktywność Profesora na polu nauki i dydaktyki stanowiła universum człowieka nauki.