Wizyta gości z Moscow Power Engineering Institute

W dniach 14-16 listopada gościliśmy na uczelni przedstawicieli National Research University "Moscow Power Engineering Institute": Rektora prof. Sergeya V. Serebrannikova, prof. Darię Shuvalovą (Katedra Ekonomii) i Aleksandra Nikitina, asystenta Rektora.
Rozmowy dotyczyły poszerzenia współpracy w zakresie wymiany studentów - nie tylko w okresie letnim (wyjazdy na kilkanaście dni), ale także na okresy dłuższe (semestralne, roczne) w celu podjęcia studiów, zakończonych uzyskaniem podwójnego dyplomu obu uczelni. W bieżącym roku zostaną uzgodnione szczegóły wymiany, przeanalizowane zostaną programy studiów i zasady finansowania pobytu i studiów. 15 listopada rektorzy podpisali Porozumienie, które zainicjuje nowe warunki współpracy.

Uniwersytet "Moscow Power Engineering Institute" jest jedną z największych uczelni technicznych w Rosji, w której prowadzone są  szkolenia specjalistyczne i badania naukowe w dziedzinie energetyki , elektrotechniki, elektroniki i inżynierii komputerowej.

porozumienieDSC_0123

W spotkaniu w dniu 14 listopada uczestniczyli: prof. Daria Shuvalovą i Aleksander Nikitin, oraz rektor prof. Andrzej Gospodarowicz, prof. Bogusława Drelich-Skulska, dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej i dr Joanna Koczar, koordynator ds. współpracy z Europą Wschodnią i pełnomocnik rektora ds. współpracy z MESI.