Wydział ZIiF członkiem EFMD

Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów dołączył do grona instytucji zrzeszonych w European Foundation for Management Development. EFMD odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu międzynarodowego podejścia do edukacji i jest unikalnym forum zbierającym informacje na temat badań, tworzącym sieci kontaktów i umożliwiającym dyskusje na temat innowacji i najlepszych praktyk w zakresie rozwoju gospodarki.

European Foundation for Management Development – międzynarodowa organizacja członkowska, zlokalizowana w Brukseli i zrzeszająca blisko 800 podmiotów z obszarów wyższej edukacji, biznesu, administracji i konsultingu.
Organizacja przyznaje cztery różne certyfikaty,  a wśród nich:
  EQUIS – Certyfikat Europejskiego Systemu Podnoszenia Jakości (The European Quality Improvement System) jest potwierdzeniem spełniania przez uczelnię najwyższych międzynarodowych standardów. Poświadcza duże
doświadczenie w edukacji z dziedziny ekonomii i kształcenia menedżerów,
oraz
   EPAS to program międzynarodowej akredytacji zarządzany przez EFMD. Jego celem jest ocena jakości organizacji biznesowych i/lub programów zarządzania mających perspektywę międzynarodową i akredytowanie tych, które na to zasługują.

Ideą akredytacji EPAS jest weryfikacja jakości kształcenia w ramach poszczególnych programów studiów. EPAS kładzie nacisk m.in. na takie aspekty, jak: pozycja programu na rynku narodowym i międzynarodowym, pozycja programu na tle uczelni oraz jego znaczenie dla uczelni, ocena oczekiwań stawianych programowi, program studiów, jakość kształcenia i przekazywania wiedzy, poziom kadry naukowej. Rozpoczęliśmy już procedurę uzyskania akredytacji EPAS zgłaszając do oceny dwa programy: Bachelor Studies in Finanse (BSF) – trzyletnie studia na poziomie licencjackim i Master Studies in Finance (MSF) – dwuletnie studia na poziomie magisterskim realizowane na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów.