Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu z tytułem „Startup Friendly”

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości postanowiły wyróżnić 10 uczelni wyższych15_01_08_aip__14_, najbardziej przyjaznych młodym przedsiębiorcom. W tej grupie nie mogło zabraknąć Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Tworząc ranking brano pod uwagę takie kryteria, jak liczba powstałych startupów, poziom ich innowacyjności oraz pozyskane inwestycje.

8 stycznia 2015 r. podczas uroczystości z okazji jubileuszu 10-lecia Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, w którym uczestniczyli jego twórcy: Jacek Aleksandrowicz,  Mariusz Turski i Dariusz Żuk, nasz Uniwersytet otrzymał statuetkę-nagrodę „StartUp Friendly”, w ramach podziękowania za 10 letnią współpracę, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest bowiem od samego początku, tj. od 2004 roku w gronie budujących polską scenę startupową. Statuetkę wręczył dr Tomasz Sajewski, dyrektor wrocławskiego oddziału AIP, w imieniu kierownictwa Uniwersytetu odebrał ją profesor Ryszard Brol, prorektor ds. Rozwoju Uczelni i Promocji  (lista nagrodzonych uczelni poniżej).
Podczas tego wydarzenia – współorganizowanego ze Studenckim Forum BCC na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu – miało również miejsce StartUp Mixer, w którym swoje pomysły na biznes zaprezentowały dwa startupy. W tym dniu przy ul. Chrobrego 12/14 we Wrocławiu, odbyło się także  uroczyste otwarcie największego w Polsce Inkubatora Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Lista nagrodzonych uczelni (kolejność losowa): Szkoła Główna Handlowa, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Gdański, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Osoby zainteresowane programem AIP Wrocław zapraszamy do kontaktu: biuro.wroclaw@przedsiebiorca.pl

Galeria zdjęć z uroczystości