Prestiżowe rządowe i biznesowe nominacje

Pracownicy Katedry Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym otrzymali powołania – dr Adam Węgrzyn do Zarządu PSG i dr Piotr Paszko  do Rady Nadzorczej PZU

Minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz powołał na stanowisko członka adam_wegrzyn_2016Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o.  dr. Adama Węgrzyna pracującego w Katedrze Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa.

Dr Adam Węgrzyn jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w zakresie studiów magisterskich i doktoranckich, ukończył kursy specjalistyczne w zakresie finansów w The British Steel Industry Management Center oraz rachunkowości w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Współzałożyciel i ekspert Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych we Wrocławiu.

Jest nauczycielem akademickim, autorem książek, opracowań, analiz eksperckich dla biznesu oraz polskich i zagranicznych artykułów naukowych w zakresie zarządzania finansami, efektywności przedsiębiorstw energetycznych oraz zagadnień związanych z bezpieczeństwem i liberalizacją rynku gazu.

Pracę akademicką od kilkunastu lat łączy z funkcją menedżera w energetyce gazowej. Z GK PGNiG SA związany od 2001 roku. Zaczynał jako kierownik Biura Kontrolingu w PGNiG Regionalny Oddział Przesyłu we Wrocławiu. W latach 2007-2013 był dyrektorem Finansowym, a następnie członkiem Zarządu ds. finansowych w Dolnośląskiej Spółce Gazownictwa sp. z o.o. Uczestniczył w projektach rozwojowych i restrukturyzacyjnych w energetyce m.in. w zakresie restrukturyzacji naprawczej, kontrolingu, optymalizacji kosztowej przedsiębiorstw, opracowania i wdrożenia strategii biznesowych oraz wdrożenia aplikacji informatycznych.

Polska Spółka Gazownictwa jest największym w Europie operatorem systemu dystrybucyjnego paliwa gazowego, jest właścicielem infrastruktury krytycznej dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.

piotr_paszko_2016

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń  Spółki Akcyjnej powołało dr. Piotra Paszko do Rady Nadzorczej Spółki.

Piotr Paszko – doktor nauk ekonomicznych specjalność nauki o zarządzaniu. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, pracuje w w Katedrze Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa. Jest menedżerem, przedsiębiorcą i doradcą z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym w branży doradztwa biznesowego. Kierownik kilkudziesięciu projektów konsultingowych związanych z organizacją przedsięwzięć inwestycyjnych i rozwojowych, restrukturyzacją przedsiębiorstw, partnerstwem publiczno-prawnym. Od kilkudziesięciu lat łączy działalność doradczą z pracą naukową. Jest autorem licznych artykułów naukowych i ekspertyz.